Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo Direct - podsumowanie

Trailery, zapowiedzi i daty premier.

Nintendo zakończyło właśnie pierwszą w tym roku prezentację Nintendo Direct, ujawniając kilka nowych produkcji, dat premier i trailerów.

Najważniejsze informacje znaleźć można na stronie głównej, a poniżej skrót pozostałych doniesień japońskiej korporacji.

W maju na 3DS trafią dwie odsłony popularnej w Japonii serii Puzzle & Dragons: Z oraz Super Mario Bros. Edition. Produkcje te przypominają znane w Europie Puzzle Quest - zadaniem graczy jest łączenie kryształów na planszy, by tworzyć łańcuchy składające się przynamniej z trzech identycznych symboli.

Ważne są także elementy RPG - znajdywanie par to sposób na pokonanie wyświetlanych na ekranie przeciwników, a przed ruszeniem w drogę musimy zebrać drużynę śmiałków.

Zobacz na YouTube

*

Nieco wcześniej - w lutym - zagramy w Pokémon Shuffle, czyli produkcję podobną w założeniach. Tutaj na planszy łączymy wizerunki Pokemonów. Gra oferowana będzie za darmo, z transakcjami cyfrowymi.

Nintendo postawiło na mechanikę podobną do gier mobilnych - mamy ograniczoną liczbę prób, ale pulę możemy zwiększyć poprzez zakup kryształów.

*

Miesiąc później - w marcu - w sprzedaży pojawi się czwarta „fala” figurek amiibo: nowe wersje Mario, Peach, Luigiego, Yoshiego, Bowsera i Toada, w innych pozach.

„Wiosną” do sklepów trafią też inne postacie: Robin, Lucina, Pac-Man, Ness, Charizard oraz Wario.

Captain Toad: Treasure Tracker po podłączeniu figurki Toada uruchomi nowy tryb - na planszach będziemy musieli znaleźć ukryte wizerunki postaci. Ta opcja zabawy zadebiutuje 20 marca.

Tego samego dnia ukaże się Mario Party 10, gdzie wcielimy się w posiadane amiibo, a podłączenie figurki odblokuje też elementy planszy.

Zobacz na YouTube

Konsole 3DS otrzymają wsparcie dla amiibo w aktualizacji, która ukaże się w lutym. New 3DS i 3DS XL mają wbudowane czytniki NFC, starsze modele potrzebują zewnętrznego urządzenia.

*

Nową grę na Wii U stworzy Katsuhiro Harada, tówrca serii Tekken. Tym razem mamy jednak do czynienia nie z bijatyką, lecz kooperacyjną produkcją dla czterech osób o nazwie kodowej Project Treasure. Całość będzie darmowa.

*

Już 20 lutego na Wii U ukaże się kolorowa platformówka Kirby and the Rainbow Curse.

Zobacz na YouTube

*

Xenoblade Chronicles ukaże się w Europie już 2 kwietnia. Ta produkcja zadziała jednak tylko na konsolach New 3DS i 3DS XL, ze względu na większe zapotrzebowanie na moce obliczeniowe.

*

Tymczasem „pełnoprawne” Xenoblade Chronicles X z Wii U otrzymało nowy zwiastun, z rozszerzonym spojrzeniem na rozgrywkę. W planach jest otwarty świat oraz masa eksploracji.

Zobacz na YouTube

*

Na przenośną konsolę 3DS trafi też lotnicza gra akcji Ace Combat Assault Horizon Legacy+. Premiera w lutym.

Zobacz na YouTube

*

Sieciowa strzelanka Splatoon ukaże się w maju na Wii U.

*

Taktyczna strategia Code Name: Steam zadebiutuje 13 marca na konsolach 3DS, ze wsparciem dla figurek amiibo.

Zobacz na YouTube

*

Na koniec warto zwrócić uwagę na imponujący zwiastun strzelanki Ironfall: Invasion na 3DS. Gra ukaże się w lutym, działając w 60 klatkach na sekundę.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Code Name: S.T.E.A.M.

Nintendo 3DS

IronFall

Nintendo 3DS

See 5 more

Kirby and the Rainbow Paintbrush

Nintendo Wii U

Splatoon

Nintendo Wii U

Xenoblade Chronicles 3D

Nintendo 3DS

Xenoblade Chronicles X

Nintendo Wii U

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze