Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo sprzedało 4 miliony egzemplarzy strzelanki Splatoon

I 12,6 mln konsol Wii U.

Kolorowa strzelanka Splatoon sprzedała się w nakładzie przekraczającym 4 miliony egzemplarzy. To spore osiągnięcie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że gra ukazała się tylko na konsoli Wii U, która rozeszła się w liczbie 12,6 mln sztuk.

Czekamy na Splatoon 2

Dla porównania, taki wynik jest lepszy niż rezultaty Bloodborne oraz The Order: 1886 na PlayStation 4, liczone łącznie.

Super Mario Maker nie jest daleko w tyle, osiągając 3,34 mln egzemplarzy - grę kupiło więc około 25 procent posiadaczy Wii U.

Mario Kart 8 to kolejne 2,1 mln sztuk, czyli już 7,2 mln łącznie. Yoshi's Woolly World bez przeszkód przekroczyło próg jednego miliona.

Najnowszy raport finansowy Nintendo obejmuje trzy miesiące, do końca 2015 roku. Sprzedaż jest na poziomie z analogicznego okresu w 2014 r., ale zyski zmniejszyły się do 336 mln dolarów.

Takie zmniejszenie jest spodziewane, ze względu na trwające prace nad nową konsolą - NX. Urządzenie to, łączące podobno sprzęt stacjonarny i mobilny, zobaczymy najpewniej jeszcze w tym roku.

Rodzina zabawek amiibo wciąż radzi sobie bardzo dobrze, osiągając nakład 20,5 milionów sztuk dla figurek i 21,5 mln dla kart.

Na 3DS nadal najlepiej sprzedają się starsze pozycje, jak Mario Kart 7 (kolejne 1,3 mln - łącznie 13 mln), Smash Bros. 3DS (1,1 mln - 7,92 mln) oraz Pokémon Omega Ruby/Alpha Sapphire (1,5 mln - 11,4 mln).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze