Splatoon

Wciągająca i przyjemna zabawa, świetny start nowej marki na Wii U. Szkoda, że oferuje obecnie mało zawartości.

Splatoon - Recenzja

RekomendacjaSplatoon - Recenzja

Chodź, pomaluj mój świat.

W końcu doczekaliśmy się nowej marki od Nintendo. Parę elementów budzi wątpliwości, ale i tak trudno wyobrazić sobie debiut bardziej udany. Splatoon to wyjątkowa, angażująca i pomysłowa produkcja.

Mamy do czynienia ze strzelanką, chociaż dosyć nietypową. Kule i pociski zastępuje bowiem kolorowy tusz, a likwidowanie przeciwników wcale nie jest priorytetem. Najważniejsze jest malowanie otoczenia.

W sieciowych starciach biorą udział dwie czteroosobowe drużyny. Każdy wciela się w „squid-kida” - dzieciaka, który w dowolnym momencie może zmieniać się w kałamarnicę. Akcję obserwujemy zza pleców postaci.

Czytaj więcej...

Digital FoundryAnaliza techniczna Splatoon

Digital Foundry wstępnie testuje nową strzelankę Nintendo.

Mieliśmy ostatnio okazję przyjrzeć się bliżej niemal ostatecznej wersji Splatoon. Przyznać trzeba, że na dwa miesiące przed premierą produkcja wygląda na wyjątkowo dopracowaną. Nintendo podchodzi do gatunku strzelanek nieco inaczej, zamieniając karabiny szturmowe na pistolety strzelające farbą, przygotowując rozgrywkę dla doświadczonych i początkujących graczy. Japońska firma nie ma zbyt dużego doświadczenia w tym gatunku, ale zdołała wyprodukować tytuł imponujący pod względem graficznym, z dużą dbałością o szczegóły.

Nintendo Direct - podsumowanie

Trailery, zapowiedzi i daty premier.

Nintendo zakończyło właśnie pierwszą w tym roku prezentację Nintendo Direct, ujawniając kilka nowych produkcji, dat premier i trailerów.

ArtykułZ wizytą w siedzibie Nintendo

Graliśmy w Splatoon, Bayonettę 2, Super Smash Bros. i inne gry na Wii U oraz 3DS.

W ubiegłym tygodniu odwiedziliśmy siedzibę Nintendo we Frankfurcie, by przyjrzeć się z bliska większości tytułów prezentowanych przez japońską firmę na targach E3 w Los Angeles.