Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Niemiecki producent stworzy kolejne części S.T.A.L.K.E.R.

BitComposer nabył prawa do powieści.

BitComposer nabył prawa do tworzenia gier na licencji opowiadania „Piknik na skraju drogi”, autorstwa Arkadija i Borysa Strugackich. Dzieło stało się podstawą do stworzenia serii S.T.A.L.K.E.R.

Niemiecka firma wydała w kilku krajach ostatnią odsłonę serii - S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Teraz planuje stworzenie kolejnych części, już jako producent. „Stalker to znana na rynku marka, która sprzedała się w milionach egzemplarzy. Oczywiście, chcemy skorzystać z tego sukcesu i potencjału”.

„Nabycie praw do przyszłych gier z serii Stalker to ważny krok dla BitComposer” - pisał w oświadczeniu Stefan Weyl, członek rady nadzorczej.

Prawa do opowiadania „Piknik na skraju drogi” pozostają w rękach spadkobierców braci Strugackich. Młodszy z nich, Arkadij, zmarł 19 listopada tego roku. Dzieło stało się podstawą do stworzenia serii gier S.T.A.L.K.E.R. i filmu Andrieja Tarkowskiego „Stalker”.

Plany stworzenia S.T.A.L.K.E.R. 2 miał poprzedni producent - firma GSC Game World. Prace anulowano z powodów finansowych. Część twórców opuściła firmę i zajęła się innymi projektami.

Ostatnia gra wydana przez BitComposer to platformówka - Giana Sisters: Twisted Dreams.

Seria Stalker może pochwalić się aktywną społecznością, która tworzy kolejne modyfikacje

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze