Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GOG akceptuje klucze starszych gier

Z serią S.T.A.L.K.E.R. na czele.

GOG umożliwia dodanie do swojej cyfrowej biblioteki gier, które ukazywały się w przeszłości, gdy taka dystrybucja nie była jeszcze tak rozpowszechniona.

Obecnie „odzyskać” można skromną liczbę pozycji, z postapokaliptyczną serią S.T.A.L.K.E.R. na czele. Aktywacja produkcji w należącym do CD Projektu sklepie oznacza także otrzymanie bonusów, identycznych jak podczas kupowania nowych wersji cyfrowych.

GOG zapewnia, że identyczna opcja pojawi się w przyszłości dla kolejnych tytułów.

Odpowiedzialne za serię S.T.A.L.K.E.R. studio GSC Game World potwierdziło, że aktywacja kodów możliwa będzie także na Steamie. Nie jest jasne, czy Valve zdecyduje się na szerszą inicjatywę tego typu w swoim systemie, na wzór polskiego GOG.

Zostając przy cyklu S.T.A.L.K.E.R.: firma GSC została niedawno wskrzeszona z nową witryną, planując najpewniej kolejną odsłonę strategii Kozacy. Wydano także łatkę dla postapokaliptycznych strzelanek, rozwiązując problemy z niektórymi kartami Nvidii.

Do aktywacji gier na GOG przygotowano specjalną stronę internetową.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze