Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix - poradnik, jak zacząć, co warto wiedzieć

Subskrypcje, rodzaje kont, ile kosztuje, konfiguracja i inne.

Witamy w naszym poradniku do Netflix. Znajdziecie tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także dokładne opisy dotyczące wielu zagadnień.

Netflix to platforma VOD, czyli wideo na żądanie. Wystarczy dostęp do Internetu, aby korzystać z bardzo szerokiego katalogu filmów, seriali (w tym także oryginalnych produkcji), dokumentów oraz kreskówek. Wszystko to w ramach miesięcznego, niezbyt wysokiego abonamentu.

W niniejszej publikacji przybliżamy wiele aspektów, głównie dla początkujących, dzięki czemu w łatwy sposób wejdziecie w świat Netflix. Skorzystajcie z poniższych linków, aby dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o amerykańskiej platformie.

Życzymy miłej lektury i oglądania!

Poradnik Netflix

  • Netflix - jak anulować subskrypcję i płatność - zapoznaj się z tą stroną, aby zobaczyć jak w prosty sposób anulować abonament na Netflix. To bardzo ważna informacja, gdyż jeśli z niej nie skorzystasz, a będziesz chciał zrezygnować z Netflixa, cały czas pobierana będzie miesięczna opłata za serwis.
  • Netflix - zarządzanie profilami - jeśli na jednym urządzeniu z Netflixa korzysta więcej osób, możemy stworzyć profil dla każdego użytkownika. Dzięki temu każdy użytkownik może indywidualnie konfigurować swoje konto, listę oglądania i sugerowane produkcje. W tym miejscu podpowiadamy, jak stworzyć profile i nimi zarządzać.

Najlepsze seriale i filmy na Netflix

  • Najlepsze seriale Netflix Original - Ranking 2019 - na dobry początek przygody z Netflixem proponujemy też zestaw 22 najlepszych seriali wyprodukowanych przez amerykańską firmę. Wybraliśmy hity, które cieszą się uznaniem nie tylko widzów, ale i także krytyków.
  • Najlepsze komedie na Netflix - każdy lubi się pośmiać, a jest to łatwiejsze z dobrą komedią. W tym miejscu sprawdzisz najwyżej ocenione i najgłośniejsze komedie dostępne na Netflix.
  • Najlepsze horrory na Netflix - jeśli nie jest wam do śmiechu, a wieczorem lubicie podbić sobie adrenalinę, powinniście spojrzeć na naszą listę najlepszych horrorów dostępnych na platformie Netflix.
  • Najlepsze filmy akcji na Netflix - nie tylko śmiech i strach, jak w przypadku naszych poprzednich zestawień. Jeśli masz ochotę na kawał męskiego kina, koniecznie sprawdź naszą selekcję filmów akcji na Netflix.

Czym jest i jak działa Netflix?

Netflix jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się usług, która obejmuje swoim zasięgiem niemal cały świat. Jednak czym tak naprawdę jest ta usługa i jakie możliwości oferuje? Najłatwiej opisać Netflix jako internetową platformę przeznaczoną do oglądania filmów, seriali oraz programów. Baza tytułów obejmuje kilka tysięcy pozycji z przeróżnych dziedzin - od bajek dla dzieci, poprzez filmy sensacyjne, horrory i komedie, kończąc na programach dokumentalnych i oryginalnych serialach stworzonych przez Netflix.

W bazie znajdują się zarówno oryginalne filmy i seriale zrealizowane przez Netflix oraz tytuły innych producentów i wydawców. Wszystko opiera się na umowach licencyjnych, dlatego baza tytułów zmienia się z miesiąca na miesiąc. Jednego dnia dany film może być jeszcze w bazie, a drugiego może się okazać, że będzie już niedostępny. Dlatego warto co pewien czas przejrzeć pojawiające się w sieci listy nowości oraz produkcji, które znikną z platformy.

Warto w tym miejscu dodać, że Netflix jest serwisem nieco przypominającym wypożyczalnię. Za opłacany abonament możemy korzystać z całej dostępnej biblioteki, ale należy pamiętać, że wszystkie tytuły są dostępne tylko do odtwarzania. Produkcje nie stają się naszą własnością nawet po ściągnięciu ich na wybrane urządzenie, ponieważ po określonym czasie zwyczajnie stracimy dostęp do pobranego pliku.

Co do wymagań związanych z posiadaniem Netfliksa, to niezbędnym elementem jest wystarczająco szybkie łącze internetowe oraz urządzenie obsługujące tę platformę. Może to być komputer, laptop, tablet, nowa konsola czy telewizor obsługujący opcję Smart TV. W niektórych przypadkach, na przykład na pewnych telewizorach, aplikacja Netflix jest automatycznie wgrana do systemu. Jeśli takowej nie ma, to należy ją pobrać, aby móc korzystać z serwisu.


Nasz poradnik powstaje cały czas, dlatego zachęcamy do regularnego odwiedzania tej strony. Już niebawem publikację zaktualizujemy o kolejne elementy związane z Netflixem.

Tagi
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze