Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix - ochrona rodzicielska: jak włączyć i skonfigurować

Dopasowywanie treści dla najmłodszych.

Uwaga - niektóre z poniższych czynności można przeprowadzić tylko korzystając ze strony internetowej Netflix, a nie korzystając z aplikacji w telewizorze.

Netflix posiada bogatą bibliotekę filmów i programów dla każdej grupy wiekowej. Od bajek dla najmłodszych, po pełne przemocy produkcje tylko dla dorosłych. Jeśli chcemy ograniczyć dziecku dostęp do tych ostatnich, to możemy uczynić to na dwa sposoby - założenie profilu dla dzieci lub ustawić kod PIN.

Założenie profilu dla dzieci - podczas zakładania lub edycji danego profilu możemy zdecydować o tym, żeby zawierał tylko filmy, seriale i programy przeznaczone dla młodszego odbiorcy. W tym celu wystarczy skorzystać z opcji „Dziecko”, która pojawia się przy zakładaniu lub edycji profilu. Więcej na ten temat znajdziesz w dziale Zarządzanie profilami.

Minusem takiego rozwiązania jest fakt, że dziecko może w każdej chwili opuścić taki profil i przełączyć na inny, gdzie mogą znajdować się tytuły nieodpowiednie dla niego. Jeśli mamy pociechę cały czas na oku, to jest to rozwiązanie wystarczające. Co jednak, gdy z jakichś względów dziecko zostaje przed odbiornikiem samo? W tym przypadku dobrze skorzystać z drugiego rozwiązania.

Ustawienie kodu PIN - jest to znacznie skuteczniejsza metoda, z której może skorzystać tylko posiadacz głównego konta w serwisie.

Aby skorzystać z tej opcji zaloguj się na głównym koncie w serwisie internetowym Netflix. Następnie w prawym górnym narożniku kliknij na ikonę profilu, po czym wybierz opcję Konto (#1 na obrazku powyżej).

Zostaniesz przeniesiony do nowej zakładki z danymi na temat konta. Z dostępnej listy wybierz opcję Kontrola rodzicielska (#2 na obrazku powyżej), po czym podaj hasło do konta, które ustawiłeś przy rejestracji w serwisie (jeśli go nie pamiętasz, to skorzystaj z przypomnienia np. poprzez adres email).

Trafisz do nowej zakładki o nazwie Kontrola rodzicielska. Pierwszym zadaniem jest wybranie czterocyfrowego kodu PIN (#3 na obrazku powyżej). Po jego wprowadzeniu i zatwierdzeniu pojawią się nowe opcje.

Od ciebie zależy, na jakie tytuły chcesz założyć kod PIN. Istnieją dwie możliwości. Pierwsza, to ograniczenie związane z wiekiem (#4 na obrazku powyżej). Przykładowo, jeżeli zaznaczysz opcję Małe dzieci (kategoria do 7 lat), to każda produkcja, która będzie przeznaczona dla starszej osoby będzie wymagała wprowadzenia kodu PIN.

Jeśli zaznaczysz pierwszą kropkę nad kategoriami wiekowymi, to nawet programy dla najmłodszych będą wymagały wprowadzenia kodu. Jeśli ustawisz ostatnią kropkę, do kod PIN nie będzie w ogóle wymagany (chyba, że przy tytułach, które trafią na listę opisaną poniżej).

Druga metoda polega na stworzeniu listy (#5 na obrazku powyżej) filmów lub programów, przy uruchomieniu których pojawi się prośba o podanie kodu. Wystarczy tu wpisać tytuł danej produkcji i wybrać ją z rozwijanej listy. Oczywiście w każdej chwili można każdy z tytułów z listy usunąć.

Tagi

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze