Skip to main content

Netflix, Disney+, HBO Max - co lepsze? Porównanie, ceny, co wybrać

Od cen po katalog i technikalia.

Natychmiastowy dostęp do tysięcy filmów i seriali, brak reklam i możliwość korzystania na różnych urządzeniach to tylko niektóre z zalet serwisów VoD. Wiele osób zastanawia się, który serwis streamingowy VoD wybrać.

W Polsce największą popularnością cieszy się kilka usług - Netflix, HBO Max, Amazon Prime Video oraz Apple TV+. Niedługo użytkownicy w naszym kraju otrzymają również dostęp do Disney+ z ogromnym katalogiem produkcji.

Na tej stronie porównujemy najpopularniejsze usługi, zwracając uwagę na takie kwestie, jak cena, jakość obrazu, dostępność na urządzeniach oraz katalog tytułów.

Na tej stronie:


Który serwis streamingowy wybrać

Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji filmowych każdego widza. Jeśli jednak szukasz szybkiej rekomendacji, to poniżej zamieszczamy krótką charakterystykę poszczególnych usług.

 • Netflix - najpopularniejsza usługa. Mnstówo filmów i seriali, ale niektóre wątpliwej jakości;
 • HBO Max - nieco mniejszy katalog, ale daje możliwość zobaczenia najnowszych hitów zaledwie 45 dni po kinowej premierze;
 • Amazon Prime - stosunkowo skromna biblioteka najsłynniejszych filmów, za to dużo ciekawych produkcji oryginalnych;
 • Disney Plus - ogromna baza najsłynniejszych filmów i seriali, a dodatkowo programy superbohaterskie Marvela i produkcje z uniwersum Gwiezdnych Wojen;
 • Apple TV Plus - najmniejsza biblioteka, za to pełna wysokiej jakości produkcji oryginalnych.

W dalszej części tekstu zamieściliśmy szczegółową charakterystykę oferty danego serwisu, wraz z opisami najpopularniejszych seriali.


Netflix

Netflix to niewątpliwie najpopularniejsza usługa. Katalog serwisu oferuje szereg produkcji oryginalnych, wybrane filmowe hity oraz seriale animowane.

Interfejs Netflixa w przeglądarce

Abonenci otrzymują również dostęp do katalogu darmowych gier na telefonach i tabletach.

Cena

Netflix oferuje w Polsce trzy abonamenty, różniące się dostępnymi funkcjami i rozdzielczością obrazu.

 • Podstawowy - 29 zł miesięcznie: rozdzielczość SD na jednym urządzeniu;
 • Standard - 43 zł miesięcznie: rozdzielczość HD z możliwością oglądanie na dwóch urządzeniach jednocześnie;
 • Premium - 60 zł miesięcznie: rozdzielczość 4K z możliwością oglądania na czterech urządzeniach jednocześnie.

Użytkownicy w każdej chwili mogą przejść na wyższy lub niższy abonament, aby dostosować usługę do swoich potrzeb.

Jakość obrazu

Jakość obrazu na Netflixie uzależniona jest od posiadanego abonamentu. Użytkownicy planu podstawowego mogą oglądać filmy w jakości DVD (480p).

Najpopularniejszy plan standardowy oferuje jakość FullHD 1080p, natomiast posiadacze abonamentu premium oferuje jakość 4K z obsługą rozszerzonej palety barw DolbyVision lub HDR10.

Dostępność na urządzeniach i personalizacja

Filmy i seriale na Netflixie możemy oglądać za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Appki dostępne są na telefonach, tabletach i komputerach firmy Apple (poprzez AppStore), urządzeniach z Androidem (w sklepie Google Play), na komputerach z Windowsem (w Microsoft Store) oraz na konsolach do gier i w systemach Smart TV.

Interfejs Netflixa na telefonie

Na Netflixie możemy stworzyć do pięciu profili użytkowników. Każdy będzie miał osobną historię oglądania, kolejkę odtwarzania oraz indywidualnie polecane produkcje.

Katalog tytułów

W katalogu usługi znajdziemy szereg programów oryginalnych, filmowe hity oraz seriale anime.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych, docenionych przez widzów i krytyków produkcji.

 • Squid Game (2021) - Grupa ludzi z poważnymi problemami finansowymi otrzymuje zaproszenie do tajemniczego konkursu, w którym muszą zagrać w proste dziecięce zabawy. Nagrodą jest pokaźna suma pieniędzy, jednak nieukończenie wyzwania skutkuje śmiercią.
 • Gambit Królowej (2020) - Przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku. Genialna szachistka Beth Harmon próbuje dowieść swojej wartości w świecie zdominowanego przez mężczyzn sportu. Jednocześnie bohaterka musi zmierzyć się ze swoimi nałogami i bolesną przeszłością.
 • Seria niefortunnych zdarzeń (2017) - Ekranizacja bestsellerowej powieści dla młodzieży. Trójka osieroconego rodzeństwa omyłkowo trafia pod opiekę przebiegłego Hrabiego Olafa, który zamierza się pozbyć dzieci i przejąć ich majątek. Sprytne rodzeństwo musi skutecznie pokrzyżować plany opiekuna.
 • Castlevania (2017) - Serial animowany oparty na serii gier komputerowych. Trevor Belmont - opryskliwy pijak i włóczęga - jest ostatnim potomkiem rodu łowców wampirów. Kiedy Vlad Dracula postanawia zniszczyć ludzkość jako odwet za zabicie jego żony, syn wampira prosi o pomoc Trevora i czarodziejkę Syphę, aby wspólnie powstrzymali szaleństwo ojca.
 • Nasza Planeta (2019) - Słynny brytyjski przyrodnik Sir David Attenborough zabiera widzów w podróż po najodleglejszych zakątkach ziemi, gdzie zobaczymy niesamowite sceny z życia zwierząt i majestatyczne krajobrazy przyrody. W roli lektora polskiej wersji występuje niezstąpiona Krystyna Czubówna.

Darmowy okres próbny

Netflix nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego.


HBO Max

Usługa streamingowa amerykańskiej wytwórni HBO. W katalogu serwisu znajdziemy wysoko oceniane seriale oraz filmowe hity.

Interfejs HBO Max w przeglądarce

Warty odnotowania jest fakt, że wiele produkcji trafia do systemu VoD w 45 dni po premierze kinowej.

Cena

HBO Max posiada jeden plan abonamentowy, którego cena wynosi 29,99 zł miesięcznie. Poprzedni użytkownicy HBO GO, którzy nie przerywali w międzyczasie opłacania abonamentu, płacą niższą cenę 19,99 zł miesięcznie.

Jakość obrazu

Wszystkie filmy i seriale w HBO Max dostępne są w jakości FullHD 1080p. Wybrane produkcje możemy obejrzeć w podwyższonej rozdzielczości 4K z obsługą rozszerzonej palety barw HDR Dolby Vision oraz dźwiękiem przestrzennym w standardzie Dolby Atmos.

Dostępność na urządzeniach i personalizacja

Filmy i seriale na HBO Max możemy oglądać za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Appki dostępne są na telefonach, tabletach i komputerach firmy Apple (poprzez AppStore), urządzeniach z Androidem (w sklepie Google Play), na komputerach z Windowsem (w Microsoft Store) oraz na konsolach do gier i w systemach Smart TV.

Interfejs HBO Max na telefonie

Na HBO Max możemy stworzyć do czterech profili użytkowników. Każdy będzie miał osobną historię oglądania, kolejkę odtwarzania oraz indywidualnie polecane produkcje.

Katalog tytułów

W katalogu usługi znajdziemy szereg wciągających seriali oraz filmowe hity.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych, docenionych przez widzów i krytyków produkcji.

 • Peacemaker (2022) - Spin-off superbohaterskiego filmu Legion Samobójców. Christopher Smith jest wyszkolonym zabójcą, który próbuje swoich sił jako superbohater. Problemem jest jego narcystyczna natura i brak skrupułów. Przyjmując pseudonim Peacemaker, zamierza „zaprowadzić pokój, nieważne ile osób zginie po drodze”.
 • Miasto jest nasze (2022) - Trzymający w napięciu serial kryminalny, opowiadający historię powstania i upadku elitarnej jednoski policji w Baltimore. Gun Trace Task Force miało raz na zawsze rozwiązać problem zorganizowanej przestępczości w mieście, jednak z czasem wokół odziału narastało coraz więcej wątpliwości. Gdy podczas nieuzasadnionego zatrzymania ginie młody mężczyzna, władze służb nie mogą dłużej tuszować występków podwładnych.
 • Julia (2022) - Serial obyczajowy, oparty o prawdziwe życie Julii Child - autorki bestsellerowych książek kucharskich i pionierki telewizyjnych programów kulinarnych. Zobaczymy, jak telewizyjna sława wpłynęła na prywatne życie skromnej kucharki, ale też jej relacje z rodziną oraz współpracownikami.
 • Euforia (2019) - Dramat młodzieżowy, opowiadający o trudach dorastania współczesnych licealistów. Twórcy serialu nie boją się poruszać trudnych tematów, takich jak eksperymenty z narkotykami, odkrywanie własnej seksualności i tożsamości płciowej, wykluczenie społeczne oraz przemoc.
 • Pociąg do nieskończoności (2020) - serial animowany dla dorosłych od twórców kreskówki Zwyczajny serial. Bohaterami są pasażerowie tytułowego pociągu, gdzie wszystkie wagony zdają się zawierać odrębne rzeczywistości. Każdy odcinek to osobna, samodzielna historia, skupiająca się na różnych bohaterach, próbujących radzić sobie z problemami emocjonalnymi.

Darmowy okres próbny

Serwis HBO Max nie oferuje bezpośrednio bezpłatnego okresu próbnego. Jednak wielu dostawców telewizji i internetu, którzy współpracują z HBO, oferuje klientom darmowy dostęp do serwisu przez ograniczony czas.


Amazon Prime

Serwis VoD od Amazonu oferuje podobnie rozbudowany katalog, jak konkurencyjne usługi. Obejrzeć będziemy mogli głównie wysoko oceniane produkcje oryginale, jednak w bibliotece znajdziemy też wiele filmowych hitów.

Interfejs Prime Video w przeglądarce

Warto zauważyć, że w ramach jednego abonamentu otrzymujemy również dostęp do innych benefitów członkostwa Prime: darmowe dostawy w sklepie Amazon oraz bonusy dla graczy w ramach Prime Gaming.

Cena

Amazon Prime Video dostępne jest dla polskich użytkowników w wyjątkowo korzystnej cenie. Za abonament zapłacimy 10,99 zł miesięcznie lub 49 zł jednorazowej opłaty na cały rok korzystania.

Jakość obrazu

Większość produkcji w bibliotece Prime Video dostępne jest w rozdzielczości 4K z obsługą rozszerzonej palety barw HDR.

Dostępność na urządzeniach i personalizacja

Filmy i seriale na Prime Video możemy oglądać za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Appki dostępne są na telefonach, tabletach i komputerach firmy Apple (poprzez AppStore), urządzeniach z Androidem (w sklepie Google Play), na komputerach z Windowsem (w Microsoft Store) oraz na konsolach do gier i w systemach Smart TV.

Interfejs Prime Video na telefonie

Na Prime Video możemy stworzyć do pięciu profili użytkowników. Każdy będzie miał osobną historię oglądania, kolejkę odtwarzania oraz indywidualnie polecane produkcje.

Katalog tytułów

W katalogu usługi znajdziemy szereg wciągających seriali oryginalnych oraz zaskakujących programów dokumentalnych.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych, docenionych przez widzów i krytyków produkcji.

 • Farma Clarksona (2021) - Znany dziennikarz Jeremy Clarkson zakupił wiejską posiadłość z rozległym gospodarstwem i pomimo braku jakiegokolwiek doświadczenia, próbuje swoich sił jako farmer. W rozwijaniu biznesu pomagają mu partnerka Lisa oraz okoliczni rolnicy, próbujący tonować szalone pomysły celebryty. Całość nieustannie rejestruje ekipa filmowa.
 • Niezwyciężony (2021) - Siedemnastoletki Mark Grayson jest synem Omni-Mana, największego superbohatera na świecie. Podziwiający ojca nastolatek jest niezwykle podekscytowany, gdy w nim również budzą się nadludzkie zdolności. Niestety Mark szybko zderza się z rzeczywistością, gdy odkrywa, że praca obrońcy Ziemi jest o wiele mroczniejsza, niż mu się wydawało - pełna cierpienia i postronnych ofiar.
 • Legenda Vox Machiny (2022) - Serial animowany oparty o… sesję gry RPG Dungeons and Dragons. Ośmiu niskopoziomowych bohaterów, reprezentująca różne rasy i klasy z DaD, formuje grupę Vox Machina. Razem wyruszają na wyprawę w celu uratowania świata Exandria przed mrocznymi siłami.
 • The Boys (2019) - Superbohaterowie są podziwiani, wielbieni i wpływowi. Niestety za medialną fasadą okazują się być chciwi, zdemoralizowani i okrutni, a dodatkowo ich niecne czyny tuszuje potężna korporacja. Grupa ludzi, którzy doznali krzywdy z rąk bohaterów, staje się mścicielami, gotowymi zburzyć skorumpowany system.
 • Fleabag (2016) - Czarna komedia śledzi losy młodej kobiety zwanej Fleabag. Bohaterka jest niezorganizowana, sfrustrowana i sarkastyczna. Próbuje utrzymać swoje rozsypujące się życie w ryzach, jednocześnie odtrącając wszystkich, którzy próbują jej pomóc. W główną rolę wciela się wielokrotnie nagradzana aktorka Phoebe Wallen-Bridge, a serial powstał na podstawie jej autorskiego scenariusza.

Darmowy okres próbny

Amazon oferuje 30-dniowy okres próbny członkostwa Prime. W tym czasie możemy korzystać ze wszystkich funkcji abonamentu. Po upłynięciu miesiąca, zostanie automatycznie pobrana opłata za pierwszy okres rozliczeniowy.


Disney+

Disney+ oficjalnie trafi do polski już w czerwcu, ale już wiele wiadomo o ofercie amerykańskiego giganta dla naszego kraju.

Interfejs Disney+ w aplikacji na systemy Windows

W ramach Disney+ otrzymamy dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali. Nie tylko klasycznych bajek, ale również filmów Marvela, dzieł studia 20th Century Studios oraz produkcji z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Cena

Disney+ kosztuje w Polsce 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł jednorazowej opłaty za rok korzystania.

Jakość obrazu

Większość produkcji w katalogu usługi dostępna jest w rozdzielczości 4K z obsługą rozszerzonej palety barw HDR oraz systemem audio Dolby Atmos.

Ciekawostką jest tu funkcja IMAX Enhanced, która pozwoli w niektórych filmach odtworzyć wrażenia z wizyty w kinie IMAX w domowym zaciszu. Niektóre starsze produkcje, nadawane oryginalnie w formacie obrazu 4:3, zostały zremasterowane do obsługi standardowych obecnie proporcji 16:9.

Dostępność na urządzeniach i personalizacja

Filmy i seriale na Disney+ możemy oglądać za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Appki dostępne są na telefonach, tabletach i komputerach firmy Apple (poprzez AppStore), urządzeniach z Androidem (w sklepie Google Play), na komputerach z Windowsem (w Microsoft Store) oraz na konsolach do gier i w systemach Smart TV.

Interfejs Disney+ w aplikacji na telefony

Na Disney+ możemy stworzyć do siedmiu profili użytkowników. Każdy będzie miał osobną historię oglądania, kolejkę odtwarzania oraz indywidualnie polecane produkcje.

Katalog tytułów

Produkcje tworzone dla Disney+ są od dawna ciepło oceniane przez krytyków oraz widzów.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych, docenionych przez widzów i krytyków produkcji.

 • Moon Knight (2022) - Steven Grant - łagodny sprzedawca pamiątek w muzeum odkrywa, że cierpi na rozdwojenie osobowości. Drugą osobą w jego ciele jest Marc Spector - wyszkolony najemnik, posiadający jednocześnie nadludzkie mocne egipskiego boga sprawiedliwości. Dwa zupełnie odmienne charaktery muszą nauczyć się współpracować, aby powstrzymać szalonego Arthura Harrowa.
 • Mandalorianin (2019) - Serial określany nieraz jako najlepsze show w świecie Gwiezdnych Wojen. Głównym bohaterem jest Din Djarin - Mandaloriański łowca nagród, który podobnie jak inni członkowie jego klanu, para się najtrudniejszymi zleceniami w galaktyce. Życie najemnika zmienia się, gdy pod jego opiekę trafia tajemnicze Dziecko - potężny użytkownik mocy z tej samej rasy, co słynny Mistrz Yoda.
 • What If…? (2021) - Serial animowany, będący nie lada gratką dla fanów Marvela. Produkcja ma za zadanie odpowiedzieć na tytułowe pytanie „A co gdyby…?” W programie widzimy alternatywne rzeczywistości, w których superbohaterowie podjęli inne wybory, niż miało to miejsce w filmach cyklu MCU. Często prowadzi to do niezwykłych konsekwencji, co pozwala inaczej spojrzeć na kultowe postacie i ich historię.
 • Among the Stars (2021) - Unikalny dokument przedstawiający życie astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widzimy ich podczas codziennych czynności, prowadzenia badań i w czasie wolnym. Ogromnym atutem serialu są zapierające dech w piersiach sceny spacerów kosmicznych. Program skupia się też na naziemnej załodze misji - na inżynierach i naukowcach, bez których loty w kosmos byłyby niemożliwe.
 • Simpsonowie (1989) - W katalogu Disney+ znajdziemy wszystkie sezony kultowego serialu animowanego. Gapowaty Homer jest mężem pracowitej i dobrodusznej Marge. Razem mieszkają w miasteczku Springfield i wychowują trójkę dzieci: łobuza Barta, utalentowaną Lisę oraz malutką Maggie. Serial stanowi satyrę na amerykańskie społeczeństwo i popkulturę.

Darmowy okres próbny

Na ten moment nie wiadomo, czy Disney+ zaoferuje polskim użytkownikom darmowy okres próbny.


Apple TV+

Ta usługa streamingowa cieszy się największym powodzeniem rzecz jasna wśród użytkowników produktów Apple, jednak mogą z niej korzystać również posiadacze komputerów z Windowsem oraz telefonów z Androidem.

Interfejs Apple TV+ w aplikacji na komputery Apple

Warto dodać, że w ramach usługi Apple TV+ otrzymujemy też dostęp do powiązanych usług Apple Music, Apple Arcade oraz 200 GB przestrzeni na chmurze iCloud.

Cena

Apple TV+ kosztuje w Polsce 24,99 zł miesięcznie.

Jakość obrazu

Produkcje filmowe Apple Original dostępne są w jakości 4K z obsługą rozszerzonej palety barw HDR oraz systemem audio Dolby Atmos.

Dostępność na urządzeniach i personalizacja

Filmy i seriale na Apple TV+ możemy oglądać za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji. Appki dostępne są na telefonach, tabletach i komputerach firmy Apple (poprzez AppStore), urządzeniach z Androidem (w sklepie Google Play) oraz na konsolach do gier i w systemach Smart TV.

Interfejs Apple TV+ w aplikacji na tablety

Na Apple TV+ możemy posiadać tylko jeden profil użytkownika. Wykupując pakiet rodzinny możemy udostępnić usługę pięciu członkom rodziny, o ile każde z nich posiada własne konto w ekosystemie Apple.

Katalog tytułów

W katalogu usługi znajdziemy szereg wciągających oryginalnych filmów i seriali.

Poniżej zamieszczamy kilka przykładowych, docenionych przez widzów i krytyków produkcji.

 • Ted Lasso (2020) - Tytułowy bohater jest doświadczonym trenerem futbolu amerykańskiego. Jego życie staje na głowie, gdy przeprowadza się do Anglii, by objąć pieczę nad drużyną piłki nożnej. Pomimo nieprzychylnego środowiska i braku doświadczenia w nowym sporcie, Ted pozostaje serdeczny i zaraża wszystkich dookoła swoim optymizmem.
 • For All Mankind (2019) - Alternatywna historia świata, w której to Sowieci wyprzedzili amerykanów w wyścigu na księżyc. Doprowadziło to do eskalacji zimnej wojny, napędzając jednocześnie postęp technologiczny. Obie zwaśnione strony, jako idealny sposób na okazanie swojej dominacji, upatrują skolonizowanie Srebrnego Globu. Rozpoczyna się bezwzględny wyścig.
 • Ostatnie dni Ptolemeusza Greya (2022) - Starzejący się i cierpiący na demencję Ptolemeusz Grey trafia pod opiekę Robyn - osieroconej nastolatki. Bohater zgadza się na wzięcie udziału w eksperymentalnej terapii, pozwalającej odtworzyć wspomnienia utracone w wyniku postępującej choroby. Robyn i jej podopieczny stopniowo odkrywają szokującą przeszłość.
 • Mały świat (2020) - Serial dokumentalny, prezentujący codzienne przygody najmniejszych stworzeń na Ziemi. Wcielający się w rolę prowadzącego aktor Paul Rudd, zabiera widzów w fascynującą podróż do obszaru przyrody, jakiego zwykle nie dostrzegamy.
 • Billie Eilish: Świat lekko zamglony (2021) - Dokument przedstawiający widzom początek kariery młodej piosenkarki. Utalentowana dziewczyna z miejsca zawojowała listy przebojów zachwycając, szokując i inspirując nieszablonowym stylem i umiejętnościami wokalnymi. Wielokrotnie nagradzany filmowiec R.J. Cutler towarzyszył Eilish i jej bliskim przez dwa lata.

Darmowy okres próbny

Apple TV+ oferuje 7-dniowy okres próbny. Jeśli kupiliśmy urządzenie firmy Apple z oficjalnej dystrybucji, to w prezencie otrzymujemy karnet na korzystanie z usługi przez trzy miesiące bez dodatkowych opłat.

Zobacz także