Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix - zarządzanie profilami

Jak tworzyć, konfigurować i usuwać konta.

Profile służą przede wszystkim do spersonalizowanego zarządzania filmami i serialami. Jeśli z konta korzysta więcej niż jedna osoba, to można stworzyć kilka profilów. Po wejściu w jeden z nich w pierwszej kolejności wyświetlą się produkcje, których nie doglądaliśmy do końca oraz inne, polecane przez serwis na podstawie naszych dotychczasowych wyborów.

Oczywiście jest to tylko pewne ułatwienie, ponieważ z każdego profilu (oprócz dziecięcych) mamy tak naprawdę dostęp do całej bazy filmów i seriali Netfliksa. Pierwszy profil jest zakładany automatycznie podczas pierwszej rejestracji konta. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby w dowolnej chwili dodać kolejne.

Aby to uczynić wystarczy z menu z profilami, które na telewizorze uruchamia się automatycznie po starcie Netfliksa, skorzystać z opcji Dodaj profil. Następnie wpisujemy jego nazwę i wybieramy opcję Kontynuuj.

Uwaga - niektóre opcje konfiguracyjne konta są dostępne tylko po zalogowaniu się na stronie Netflix.com i nie ma do nich dostępu z poziomu aplikacji w telewizorze.

Jeśli chcemy skonfigurować profil, to wybieramy opcję Zarządzaj profilami, a potem wybieramy ten, który chcemy edytować. Zostaniemy przeniesieni do nowego menu, gdzie możemy wybrać następujące rzeczy:

  • Ikonę profilu (#1 na obrazku powyżej) - wystarczy ją wybrać, a trafimy do menu z masą ikon, z których wybieramy jedną.
  • Nazwa profilu (#2) - w dowolnej chwili możemy wprowadzić nową nazwę profilu.
  • Język (#3) - z rozwijanej listy możemy wybrać język Netfliksa. Oczywiście jest tu również polski.
  • Dozwolone filmy, seriale i programy (#4) - w tym miejscu ustalamy, jakie tytuły pojawią się na karcie danego profilu. Istnieją cztery opcje: Tylko dla małych dzieci (do 7 roku życia), Dla starszych dzieci i młodszych widzów 7-13 lat), Dla nastolatków i młodszych widzów (13-16 lat), Wszystkie grupy wiekowe (wszystkie poprzednie plus filmy powyżej 18 lat). To właśnie w tym miejscu możemy na przykład stworzyć profil dla dzieci, w którym nie będzie miało dostępu do filmów powyżej określonej grupy wiekowej (na przykład do tytułów powyżej 12 roku życia).
  • Dziecko (#5) - zaznaczenie tej opcji sprawi, że na liście dozwolonych filmów pojawią się tylko produkcje dla najmłodszych lub ewentualnie dla starszych dzieci. Należy przy tym pamiętać, że dziecko nadal będzie mogło korzystać z innych profilów. W celu zwiększenia ochrony rodzicielskiej polecamy zapoznać się z artykułem w innym dziale.
  • Zapisz (#6) - jeśli skończyliśmy edycję profilu, to wystarczy go zapisać.
  • Anuluj (#7) - jeśli nie chcesz wprowadzać zmian, to można użyć opcji anuluj, żeby wrócić do miejsca sprzed edycji profilu.
  • Usuń profil (#8) - nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby usunąć dany profil wybierając tę opcję. Pamiętaj jednak, że jeśli zdecydujesz się na taki krok, to nie będzie już można go odzyskać. Przepadnie również cała historia, w tym wystawione oceny czy listy ulubionych filmów.

Powrót do głównej strony: Netflix - poradnik, jak zacząć, co warto wiedzieć

Tagi

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły