Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Netflix - napisy, ścieżka dźwiękowa i lektor: ustawienia, wygląd

Konfiguracja języka wykorzystywanego podczas oglądania.

Netflix oferuje bogatą ofertę filmów, seriali oraz programów z różnych krajów.

Większość tytułów posiada jednak polskie tłumaczenia - najczęściej w postaci napisów, ale nie brakuje też sporej ilości produkcji z polskim lektorem lub dubbingiem. Rejestrując się w Polsce mamy dostęp do treści w naszym języku.

Oglądający w każdej chwili posiada dostęp do wszystkich opcji związanych z tłumaczeniem i to zarówno podczas korzystania z serwisu internetowego na komórce lub komputerze, jak również w trakcie oglądania danej produkcji na telewizorze.

Poniżej opisujemy, w jaki sposób sprawdzić czy dana pozycja posiada polskie tłumaczenie oraz, jak je włączyć.

Po włączeniu danego tytułu wystarczy najechać na opcję Dźwięk i napisy (#1 na obrazku powyżej). W przypadku telewizorów należy kliknąć na opcji, a w przypadku komputerów wystarczy najechać na ikonę, co spowoduje rozwinięcie listy.

W tym miejscu pojawią się opcje związane z napisami (#2 na obrazku powyżej) oraz dźwiękiem (#3 na obrazku powyżej). Jeśli podczas tworzenia profilu ustawiliśmy język polski, to właśnie w takim domyślnie będą rozpoczynać się filmy. Oczywiście dźwiękiem i napisami zarządza się oddzielnie - wystarczy zaznaczyć interesujące nas opcje.


Powrót do głównej strony: Netflix - poradnik, jak zacząć, co warto wiedzieć

Tagi

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze