Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Następna duża gra CD Projektu również w uniwersum Cyberpunk 2077 - sugeruje zarząd

„To ambitny i nowatorski projekt”.

Kolejna duża gra CD Projektu również będzie osadzona w uniwersum cyberpunkowym - poinformowali przedstawiciele spółki podczas spotkania z inwestorami. To produkcja, która według planu wydawniczego ma się ukazać do 2021 roku.

- Pracujemy już nad [tym tytułem] i traktujemy to jako naprawdę duży i dla nas nowatorski projekt - powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds. finansowych.

Co ciekawe, CD Projekt twierdzi, że trwają prace nad trzecią - oprócz wspomnianej produkcji oraz Cyberpunk 2077 - grą w klimacie futurystycznym.

Trzy cyberpunkowe projekty na raz? Wiadomość CD Projektu zaskakuje

- Pracujemy nad trzema rzeczami „cyberpunkowymi”. Nad główną grą i nad dwoma jeszcze. To są trzy zespoły. Pracujemy też nad Gwintem i mamy jeszcze nieogłoszoną grę w [spółce] Spokko. Czyli mamy pięć zespołów pracujących, w tym trzy nad cyberpunkiem - tłumaczy Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Nie jest jasne, czy mówiąc o nowych grach zarząd polskiej spółki ma na myśli uniwersum wykreowane przez Mike'a Pondsmitha - a więc Cyberpunk pisane z wielkiej litery - czy może cyberpunk jako ogólne pojęcie podgatunku science-fiction. Prawdopodobniejsza jest jednak pierwsza ewentualność.

Warto dodać, że CD Projekt jest dużo bardziej zadowolony z przedsprzedaży Cyberpunk 2077 niż z wyniku, który osiągnął Wiedźmin 3 w tym samym okresie po starcie zamówień przedpremierowych.

Kiciński zaznacza jednak, że wokół trzeciej części przygód Geralta nie było wtedy tak dużego szumu medialnego.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: Stooq

Najważniejsze informacje o Cyberpunk 2077:

Wszystkie informacje o Cyberpunk 2077.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze