Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najnowsza aktualizacja Minecrafta na PC powstawała przez niemal rok

Nowe przedmioty, wrogowie, podziemia.

Studio Mojang opisało w szczegółach najnowszą aktualizację Minecrafta, zatytułowaną Bountiful Update. Patch debiutuje dzisiaj na PC.

Nowości

Wersja 1.8 powstawała przez ponad 300 dni - to najdłuższy okres oczekiwania na łatkę w historii popularnej produkcji.

Deweloperzy wprowadzili wiele nowych elementów, jak podwodne podziemia Ocean Monument oraz związane z nimi modele wrogów (Guardians, Ender Guardians) i rodzaje bloków (Prismarine, Sea Lanterns).

Dodano też sześć następnych typów kamienia i ziemi, a także przedmioty służące do dekoracji, jak proporce.

W kreowanych światach znajdziemy teraz króliki, które można zabić, pozyskując mięso i futro. Należy jednak uważać na rzadkiego wroga - Królika Mordercę.

Wiele modyfikacji wprowadzono także „pod maską”. Zmieniono system renderowania sześcianów, dodano tryb obserwatora i bardziej szczegółowe skórki postaci.

Pełną listę nowości i poprawek znaleźć można na oficjalnej stronie.

Głównym elementem niezależnej produkcji z otwartym światem jest konstruowanie różnych przedmiotów i budynków z sześciennych bloków. Minecraft umożliwia samotną rozgrywkę, pozwala też na współpracę i rywalizację - zasady ustalają najczęściej sami gracze, szczególnie w wersji PC, która umożliwia wykorzystywanie fanowskich modyfikacji.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze