Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Monster Hunter Rise - początek gry: co robić najpierw, gdzie iść; cel gry

Prolog gry - pomagamy stawić pierwsze kroki w grze.

Jeśli grasz po raz pierwszy w grę z serii Monster Hunter lub czujesz się zagubiony po uruchomianiu Monster Hunter Rise przygotowaliśmy dla ciebie szereg porad i wskazówek, które ułatwią ci przebrnąć przez początkowe minuty gry.Cel gry

Nadrzędnym celem gry jest wykonywanie kolejnych zadań, które w większości przypadków polegają na polowaniu i na zabijaniu potworów. Kończenie kolejnych misji umożliwi nam awansowanie na wyższe poziomy, gdzie zmierzymy się z coraz silniejszymi bestiami, ale zagwarantuje nam zdobycie cennych materiałów, dzięki którym wykujemy i ulepszymy broń i pancerz.

Struktura rozgrywki w Monster Hunter Rise wygląda następująco:

  • wybieramy zadanie w wiosce,
  • przygotowujemy się do niego (uzupełniamy zapasy, wybieramy kompanów, jemy posiłek, wybieramy wyposażenie itd.),
  • wyruszamy do danej lokacji, gdzie rozgrywa się zadanie, wykonujemy główny cel misji i odbieramy nagrodę,
  • wracamy do wioski, by wybrać kolejne zadanie - i cały proces się powtarza.

Choć opowiedziana w grze historia ma swój początek i koniec, to tak naprawdę rozgrywka w Monster Hunter Rise nie ma końca. Tzw. endgame, czyli czynności, jakie możemy wykonywać po obejrzeniu napisów końcowych, umożliwiają nam zabawę jeszcze długo po tym, gdy ukończymy główny wątek fabularny.

Istotą gry bowiem jest zdobywanie cennych materiałów i zasobów, które znajdujemy w świecie gry, zabijając potwory, po to by wykuwać nowy oręż i ulepszać pancerz - by stać się jeszcze potężniejszym i stawić czoła trudniejszym wyzwaniom.

Rozgrywka w Monster Hunter Rise oferuje wiele rodzajów zadań, sklasyfikowanych według poziomów trudności - gwiazdek (*), a także misje dla maksymalnie czterech graczy. Opcji jest naprawdę dużo - nie warto zatem kończyć zabawy po obejrzeniu napisów końcowych.


Początek gry: co robić najpierw, gdzie iść

Początek gry w Monster Hunter Rise może wydawać się zagmatwany, szczególnie dla graczy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z serią Monster Hunter. Jesteśmy dosłownie zasypywani przez grę informacjami; okienka z samouczkami pojawiają się jeden po drugim, a wiadomości nie są nam podane w przystępny sposób.

Poniżej zamieściliśmy kilka wskazówek, które ułatwią przebrnięcie przez pierwsze minuty gry, a także wyjaśnią podstawowe aspekty związane z rozgrywką.

  • Obejdź wioskę i porozmawiaj ze wszystkimi ważnymi postaciami i odwiedź ważne obiekty , po to by dowiedzieć się do czego służą - będziesz często do nich wracał w trakcie rozgrywki. W tym aspekcie pomoże ci przewodniczka - idź za nią, czytaj dokładnie wszystkie dialogi i zapoznaj się z samouczkami. W ten sposób wykonasz pierwsze zadania.
  • Śledź polecenia, które wyświetlone są w prawym, górnym rogu ekranu (niebieskie i czerwone okienko) - wykonuj polecenia z nimi związane: Postępy wioski i Postępy w Centrum.
  • Kiedy zwiedzisz wioskę i zapoznasz się z najważniejszymi miejscami, przyjdzie czas na pierwsze poważne zadanie związane z Wioską i Centrum. Pojawi się wówczas Pilne zadanie wioski: Powrót do podstaw (zadanie od Utsushiego) oraz zadanie z Centrum polegające na wykonaniu czterech misji 1*. Rozpocznij od Powrotu do podstaw, czyli pierwszej misji treningowej, w której zapoznasz się z podstawami rozgrywki, a po niej wykonaj dwa kolejne zadania treningowe, zanim przejdziesz do innych rodzajów zadań.
  • Po wykonaniu pierwszego zadania (Powrót do podstaw), Fugen zleci ci dostawę dobrze wysmażonego steku. Należy zanieść, zdobyte w misji treningowej surowe mięso, do Kantyny i przygotować stek (wybierając opcję: Pstrokaty miks). Następnie przekaż Fugenowi potrawę, a otrzymsz 10 mikstur leczniczych.
  • Warto zerknąć na mapę wioski i poszukać obszarów z kolorowymi dymkami - w tych miejscach znajdują się postacie, które mają ważne informacje i zadania. Kiedy zbliżysz się do tych osób, zobaczysz różnokolorowe dymki nad ich głowami.
  • Kiedy zaliczysz wszystkie misje treningowe, zabierz się za zadania wioski, które przydziela Hinoa.

Następnie: Monster Hunter Rise - postacie i obiekty przydzielające zadania: gdzie odbierać misje

Spis treści: Monster Hunter Rise - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze