Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mocne wideo od twórców Stalkera 2 - od tworzenia gry do wojny o wolność kraju

Inwazja Rosji na Ukrainę wszystko zmieniła.

Odpowiedzialne za Stalkera 2 studio GSC Game World pochodzi z Ukrainy, którą kilka dni temu zaatakowała Rosja. Zespół opublikował wideo, pokazujące, jak zmieniła się rzeczywistość deweloperów.

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że równo tydzień temu pracowali nad zakulisowym materiale o powstawaniu przerywników filmowych w grze. Dzień później wybuchła wojna, co całkowicie zmieniło sytuację ekipy. Sceny z sesji motion-capture zestawiono ze spadającymi rakietami i zniszczonymi budynkami.

To nasza odpowiedź na pytanie: »Jak się trzymacie?«. Staramy się pomóc naszym pracownikom i ich rodzinom przetrwać. Tworzenie gry musiało zejść na boczny tor. Ale na pewno będziemy kontynuowali prace. Po zwycięstwie. Chwała Ukrainie!” - głoszą podpisy w nagraniu.

Stalker 2 miał ukazać się w grudniu bieżącego roku na PC i Xbox Series X/S. Z oczywistych względów można założyć, że premiera gry zostanie przełożona.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze