Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft spodziewa się, że fani X360 przejdą na Xbox One

W okresie świątecznym.

Microsoft - producent Xbox One - ma nadzieję, że sprzedaż konsoli wzrośnie w tym okresie świątecznym, gdy posiadacze X360 zaczną „przesiadać się” na sprzęt obecnej generacji.

Szef marketingu w dziale Xbox - Aaron Greenberg - przyznał w ostatnim wywiadzie, że zachętą może być na przykład debiutująca 12 listopada funkcja wstecznej kompatybilności.

- Myślę, że to wielka zaleta - mówił deweloper w rozmowie z serwisem GameSpot. - Dziesiątki milionów fanów X360 nadal gra na tej konsoli, czekając na odpowiedni moment i powód, by przejść na Xbox One.

- Może to być oczekiwanie na Halo nowej generacji lub na opcję w stylu wstecznej kompatybilności, ale spodziewamy się sporej migracji fanów w nadchodzącym okresie świątecznym. Możliwość korzystania z gier i przeniesienie ich wartości na Xbox One to kluczowy czynnik i cieszę się, że możemy zaoferować tę funkcję.

Ważne są jednak także gry. Część graczy sugerowało, że publikacja Rise of the Tomb Raider w tym samym tygodniu (a w USA w tym samym dniu) co Fallout 4 nie była dobrym pomysłem. Greenberg uważa, że obie produkcje nie są dla siebie bezpośrednią konkurencją.

- Nie było dla nasz lepszego scenariusza, bo to tydzień, w którym nie rywalizowalibyśmy z Call of Duty [6 listopada - dop. red.] czy Star Wars Battlefront [19 listopada] - mówił.

- Obie produkcje są świetne i uważamy, że nie są dla siebie bezpośrednią konkurencją. Ale to dwie bardzo duże premiery i mamy nadzieję, że gracze kupią obie.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze