Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Michel Ancel dzieli swój czas na Ubisoft i prace nad Wild

50-50.

Michel Ancel, francuski producent słynący z pracy nad Raymanem czy Beyond Good & Evil, dzieli swój czas pomiędzy Ubisoft i założone niedawno studio Wild Sheep, gdzie nadzoruje prace nad Wild.

Wild

Wczoraj deweloper pokazał pierwsze fragmenty rozgrywki z tej produkcji z otwartym światem, a już po konferencji wyjaśnił sytuację w rozmowie z Eurogamerem.

- To bardzo proste - przyznał. - Pracuję „pół na pół”. Nadal jestem zatrudniony w Ubisoftcie. Tutaj, we własnym studiu tworzę bardzo specjalną grę i staram się zrobić wiele szalonych rzeczy. To dwie różne sprawy.

Już od dłuższego czasu wiemy, że Ancel nie jest w Ubisoftcie w pełnym wymiarze czasu, co prowadziło do spekulacji, że na dobrą sprawę pożegnał się z firmą.

Ale czym zajmuje się producent we francuskiej firmie? Podczas ogłoszenia o założeniu własnego studia informowano, że deweloper „prowadzi kreatywne prace nad wybranymi projektami w Ubisoft Montpellier, w tym nad bardzo ambitnym tytułem, z którym on i jego zespół są bardzo blisko związani.”

Ostatnią produkcją Ancela jest ciepło przyjęte Rayman Legends z 2013 roku, ale powyższy opis uznano za wzmiankę na temat Beyond Good & Evil 2, pojawiającego się w mniej i bardziej nieoficjalnych doniesieniach od 2008 roku. Czy projekt powstaje?

- Haha! Kto powiedział, że pracuję nad Beyond Good & Evil 2? Nie mogę zbyt wiele mówić, bo to nie Ubisoft - śmieje się producent.

Nudzisz się? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze