Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beyond Good and Evil 2 nie ma się dobrze. Grę najwyraźniej skasowano i powstaje od nowa

Przynajmniej tak wynika z wewnętrznych testów.

Według nieoficjalnych doniesień, produkcja Beyond Good and Evil 2 znowu przechodzi ciężkie chwile. W ciągu ostatnich kilku lat grę najwidoczniej skasowano i zaczęto tworzyć od nowa, „wyrzucając do kosza” większość wcześniejszych pomysłów.

O sprawie informuje znany dziennikarz Tom Handerson w artykule dla portalu Insider Gaming, powołując się na kilka anonimowych źródeł. Insider uzyskał dostęp do nagrań i screenshotów z wewnętrznych testów rozgrywki, gdzie gra wygląda na znajdującą się w bardzo wczesnym etapie produkcji.

Na materiałach, których Handerson obiecał nie publikować, widać niemal puste przestrzenie z bardzo podstawowymi modelami budynków. Wszelkie detale są marnej jakości i całość wygląda „jak gra na bardzo niskich ustawieniach graficznych”. Co jednak najważniejsze, nagrania w ogóle nie przypominają dema zaprezentowanego w 2018 roku.

Demo z E3 2018

Można więc się domyślać, że w ciągu ostatnich czterech lat twórcy postanowili całkowicie zmienić projekt gry, najprawdopodobniej całkowicie kasując poprzednią wersję i zaczynając prace od zera. Kilka elementów rozgrywki jednak się nie zmieniło, na przykład korzystanie ze statków kosmicznych.

Handerson poprosił Ubisoft o komentarz przed opublikowaniem artykułu. Rzecznik francuskiego wydawcy odpowiedział, że „Beyond Good and Evil 2 wciąż powstaje, a zespół pracuje ciężko nad spełnieniem wszystkich ambitnych założeń”. Wygląda jednak na to, że na grę poczekamy jeszcze co najmniej kilka lat. Na początku października wyczekiwany sequel oficjalnie „pobił” Duke Nukem Forever, otrzymując niechlubny tytuł najdłużej powstającej gry w historii.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Beyond Good and Evil 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze