Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid Delta zaskakuje dialogami. Remake wykorzysta oryginalne nagrania sprzed lat

Nietypowe podejście.

W Metal Gear Solid Delta, czyli remake’u kultowego Metal Gear Solid 3, usłyszymy znajome głosy. Konami potwierdziło, że na potrzeby odświeżonej wersji nie zostaną nagrane nowe linie dialogowe - zamiast tego zostaną wykorzystane oryginalne materiały sprzed lat.

Podczas zapowiedzi gry, Konami informowało, że w remake'u „historia oraz głosy postaci pozostaną takie same”, jak w oryginalnej grze. Nie precyzowano jednak, czy chodziło o zebranie dokładnie tej samej obsady aktorskiej, czy wykorzystanie oryginalnych zapisów. Teraz portal The Verge uzyskał informację od Tommy’ego Williamsa, przedstawiciela wydawcy w Ameryce, że zdecydowano się na druga z opcji.

Jest to dość nietypowe podejście, biorąc pod uwagę, że przy produkcji większości niedawno wypuszczonych remake’ów mimo wszystko zdecydowano się na nagranie linii dialogowych od nowa - dało to możliwość rozbudowania gier o nową zawartość lub korekcji pewnych nieścisłości, które narosły po wypuszczeniu kolejnych odsłon danego cyklu. W tym wypadku jednak wygląda na to, że dostaniemy dokładnie tę samą opowieść bez żadnych zmian - tak jak zapowiadało Konami.

Fanów gry może jednak ta informacja bardzo ucieszyć. W starszych odsłonach serii w postać Snake’a wcielał się David Hayter, którego jednak przy produkcji Metal Gear Solid 5 zastąpił Kiefer Sutherland. Decyzja ta spotkała się z mieszanymi opiniami wśród miłośników cyklu, jednak Hideo Kojima wyjaśnił, że podyktowane było to zastosowaniem po raz pierwszy technologii facial capture, a Hayter wyglądał wówczas na młodszego od odgrywanej przez siebie postaci.

Przypomnijmy, że Metal Gear Solid Delta nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Wiadomo jedynie, że trafi na PC, PS5 oraz Xbox Series X/S. Jednocześnie z zapowiedzią remake’u, Konami ujawniło także Metal Gear Solid Master Collection, czyli zestaw remasterów oryginalnych wydań. Na ten moment wiadomo, że będzie składał się z Metal Gear, Metal Gear 2: Solid Snake, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze