Skip to main content

Metal Gear Solid Delta najwyraźniej dostanie język polski

Po raz pierwszy w historii serii.

Wygląda na to, że Metal Gear Solid Delta będzie przełomową odsłoną serii. W zakładce gry na Steamie pojawiła się informacja, że remake otrzyma polską lokalizację.

Co prawda mowa wyłącznie o napisach, wciąż jest to jednak historyczna chwila dla polskich fanów marki. Wszystkie poprzednie części ukazały się w naszym kraju w języku angielskim, a tylko niektóre doczekały się amatorskich spolszczeń.

Informacja nie została potwierdzona bezpośrednio przez Konami, ale Steam pozostawał do tej pory bardzo wiarygodnym źródłem informacji. Firma ma przygotowywać łącznie 11 lokalizacji. Pełne udźwiękowienie usłyszymy tylko w języku angielskim i japońskim.

Źródło: Steam

Taki scenariusz nie powinien być wielkim zaskoczeniem. Oryginalne Metal Gear Solid 3: Snake Eater zadebiutowało w 2004 roku i to wyłącznie na konsoli PlayStation 2. Od tego czasu nasz rodzimy rynek drastycznie się rozwinął, więc Konami mogło uznać, że warto w końcu zainwestować w polskie tłumaczenie. Pozostaje czekać na oficjalny komunikat wydawcy.

Delta zaskakuje coraz ciekawszymi wiadomościami. Dopiero co dowiedzieliśmy się, że mimo odświeżenia gry od fundamentów, remake zachowa oryginalne nagrania dialogów sprzed lat. Wygląda więc na to, że otrzymamy dokładnie tę samą opowieść bez istotnych zmian w głównym wątku.

Przypomnijmy, że produkcja nie otrzymała jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiemy jednak, że zmierza na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S. Przy okazji otrzymaliśmy też zapowiedź Metal Gear Solid Master Collection, a więc odświeżonego zestawu kilku starszych odsłon. Na ten moment mowa o Metal Gear, Metal Gear 2: Solid Snake, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty oraz Metal Gear Solid 3: Snake Eater.

Zobacz także