Skip to main content

Metal Gear Solid Delta na pierwszym gameplayu. Tak wygląda odświeżony Snake

Pokazano wczesną wersję gry.

Prawdopodobnie największą niespodzianką zorganizowanego dziś wieczorem pokazu Xbox Partner Preview okazał się krótki materiał poświęcony Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, a więc odświeżonej wersji kultowej produkcji na PS2.

Na samym początku warto zauważyć, że to pierwsze oficjalne nagranie scen bezpośrednio z gry. Do tej pory otrzymaliśmy wyłącznie filmowy, ale pozbawiony konkretów zwiastun, a także zestaw screenów, które wycięto najwyraźniej właśnie z świeżo opublikowanego teasera, pokazującego możliwości silnika Unreal Engine 5. Materiał pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry, ale i tak prezentuje się całkiem przyzwoicie.

W krótkim filmie widzimy więc tytułowego bohatera, przemierzającego błotnistą lokację, dobrze znaną fanom oryginału. Snake doczekał się najwyraźniej drobnej operacji plastycznej, ale w żadnym razie nie umniejsza to jego zabójczym umiejętnościom. Nie brak też innych zmian względem pierwowzoru, choćby jeśli chodzi o animacje. Wydaje się jednak, że twórcy postawili nie zmieniać rozmiaru lokacji, co przypadnie zapewne do gustu najbardziej konserwatywnych fanów.

Wciąż nie poznaliśmy jednak konkretnej daty premiery, która ujawniona zostanie najpewniej podczas wydarzenia większego kalibru. Przypomnijmy, że Metal Gear Solid 3 Remake zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Konami postawiło na dosyć nietypowe rozwiązanie, dodając do odświeżonej wersji oryginalne linie dialogowe, dzięki czemu nie tylko historia, ale i głosy bohaterów pozostaną takie same.

Firma potwierdziła również, że w produkcję remaku nie jest zaangażowany Hideo Kojima - wieloletni producent cyklu. Jednocześnie zapewnieniono jednak, że nad projektem czuwają doświadczeni deweloperzy oraz studio Virtuos Games, specjalizujące się w portowaniu gier na różne platformy.

Zobacz także