Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid 3 Remake oficjalnie zapowiedziany. Razem z kolekcją klasycznych odsłon

Plotki się potwierdziły.

Pokaz PlayStation Showcase potwierdził liczne plotki krążące w ostatnim czasie po sieci. Metal Gear Solid 3 Remake naprawdę powstaje i nie trafi wyłącznie na konsole PlayStation. Jednocześnie zapowiedziano także wydanie zestawu remasterów, który będzie zawierać trzy pierwsze odsłony cyklu.

Odświeżona wersja wyczekiwanej produkcji zmierza na PC oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S, nie znamy jednak chociażby przybliżonej daty premiery. Sama zapowiedź okazała się dosyć tajemnicza. Tytułowy bohater pojawił się na ekranie dopiero w ostatnich sekundach materiału.

Pierwsze plotki o powstawaniu gry usłyszeliśmy już w 2021 roku. Atmosfera była podgrzewana przez następne miesiące, aż w październiku 2022 roku Konami poinformowało, że ma wobec marki spore plany. Jak widać, oficjalna zapowiedź pozostawała kwestią czasu.

Prócz zapowiedzi remake'u otrzymaliśmy także informacje o pakiecie Metal Gear Master Collection Volume 1, który zawierać będzie trzy starsze odsłony w odświeżonej formie. Zestaw trafi na PlayStation 5 już tej jesieni. Nazwa zdaje się wskazywać, że w przyszłości doczekamy się następnych pakietów z kolejnymi częściami.

Oryginalne Metal Gear Solid 3 Snake Eater zadebiutowało w 2004 roku na konsoli PS2 i stało się jedną z najbardziej kultowych produkcji katalogu Sony. W grze wcielamy się w tytułowego Snake'a, czyli żołnierza wytrenowanego w wykonywaniu zadań specjalnych.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze