Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Metal Gear Solid: Master Collection to aż pięć gier w zestawie. Będzie też wydanie pudełkowe

Ale bez Guns of the Patriots.

Podczas wczorajszego PlayStation Showcase zapowiedziano wielki powrót serii Metal Gear Solid. Poza remakiem Snake Eater będziemy mieli okazję zapoznać się z pierwszymi trzema odsłonami na współczesnych systemach. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły kolekcji i wygląda to obiecująco.

Zestaw klasycznych odsłon nosi tytuł Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 i zawiera w sumie pięć gier, choć niewykluczone, że twórcy mają w zanadrzu jeszcze jakąś niespodziankę. Opis pakietu wskazuje, że gry pojawią się na „współczesnych systemach”, ale twórcy nie precyzują docelowych platform. Posiadacze PlayStation mogą już teraz dodać pozycję do listy życzeń na PS Store.

Konami potwierdziło natomiast, że Metal Gear Solid: Master Collection Vol. 1 dostanie wersję pudełkową, a premiera powinna odbyć się jesienią tego roku. Nadal nie ujawniono ceny, nie wiadomo też, czy tytuły w wersji cyfrowej dostępne będą jako osobne aplikacje, czy też gry uruchamiać będziemy ze wspólnego menu. W skład zestawu wchodzą następujące pozycje:

  • Metal Gear
  • Metal Gear 2: Solid Snake
  • Metal Gear Solid (wraz z VR Missions/Special Missions)
  • Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty (wersja z HD Collection)
  • Metal Gear Solid 3: Snake Eater (wersja z HD Collection)

Warto mieć na uwadze, że dwie najstarsze części, czyli Metal Gear oraz Metal Gear 2: Solid Snake z MSX najprawdopodobniej nie będą dostępne jako osobne pozycje, a uruchomimy je z poziomu menu głównego Metal Gear Solid 3: Snake Eater. Wszystkie produkcję to oryginalne wydania z minimalnymi zmianami spowodowanymi wygaśnięciem licencji na pewną zawartość objętą prawami autorskimi.

Na oficjalnej stronie udostępniono też kilka zrzutów ekranu, które sugerują, że Metal Gear Solid nie doczekało się zauważalnych poprawek graficznych i prezentuje się tak, jak na PS1 - wliczając w to format obrazu 4:3. Pozostałe dwie części wydane na PS2 to wersje znane z niedostępnego obecnie w sklepach cyfrowych MGS HD Collection, a zatem zawierające dodatki z rozszerzonych edycji Substance i Subsistance.

Na oficjalnej stronie z listą gier pozostało jedno wolne miejsce, co sugeruje, że jeszcze jedna produkcja może zostać dołączona do zestawu. Internauci mają nadzieję na udostępnienie Metal Gear Soild 4: Guns of the Patriots, które do dziś pozostaje tytułem na wyłączność PS3, jednak bardziej prawdopodobne, że Konami zdecyduje się dorzucić do zestawu Metal Gear Solid: Peace Walker, czyli odsłonę wydaną na przenośną konsolę PSP.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze