Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejne plotki o remake'u Metal Gear Solid 3

Oficjalne ogłoszenie podobno już w czerwcu.

Fani Metal Gear Solid 3 latami marzyli o remake'u przygód Naked Snake'a i coraz więcej wskazuje na to, że w końcu się doczekają. Kolejna osoba wspomina o ujawnieniu gry w okolicach E3 i premierze w 2024 roku.

Tym razem temat poruszył szef portalu VGC, Andy Robinson, który napisał na swoim Twitterze, że słyszał to i owo. Zdaniem dziennikarza premiera Metal Gear Solid 3 Remake planowana jest na przyszły rok, a plan marketingowy zakłada ujawnienie produkcji w okresie czerwcowych targów E3. Ponadto Konami ma rozważać różnej maści porty lub remastery starszych produkcji.

Warto zauważyć, że Robinson wypowiada się w stosunkowo niepewnym tonie. Sugeruje to, że informacje, które posiada, mogą być już nieaktualne, ponieważ przekazano mu je jakiś czas temu, a w tej branży częste zmiany planu nie są rzadkością. Jednocześnie dziennikarz zdaje się być dość pewny swoich źródeł, które jednoznacznie wskazują, że coś jest na rzeczy.

Ostatnimi czasy coraz częściej słyszymy o wskrzeszeniu marki Metal Gear Solid. Wiele wskazuje na to, że nad przynajmniej jednym z potencjalnych projektów pracuje studio Virtuos Montreal, które na swojej oficjalnej stronie wymienia Konami jako jednego z klientów oraz nawiązuje do serii kultowych skradanek w niektórych swoich filmach rekrutacyjnych.

O potencjalnym powrocie Snake'a wspominał też aktor użyczający głosu Raidenowi, a i Andy Robinson już wcześniej mówił o E3 w kontekście ujawnienia remake'u MGS3. Samo Konami zapowiadało, że „w tym roku usłyszymy więcej o przyszłości naszych ulubionych serii”, choć nie jest jasne, o jakie gry chodzi.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze