Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mad Max - Misja 8: Kłęby Dymu

Docieramy do kolejnej twierdzy.

Aby rozpocząć zadanie udaj się do twierdzy Spojówki w centralnym regionie terytorium kontrolowanym właśnie przez Spojówkę. Po dotarciu w jej pobliże włączy się scenka, w której będziesz świadkiem ataku ludzi Scrotusa na twierdzę.

Po scence rozpocznij walkę z wrogimi pojazdami. Najłatwiej uporać się z nimi strzelając w nie z rakietnicy lub na przykład używając harpuna do wyrywania kół. Pamiętaj też, żeby po unieruchomieniu pojazdu rozprawić się z kierowcą. Twoim kolejnym zadaniem będzie zniszczenie trzech katapult. Podjeżdżaj do nich i harpunem wyrywaj blachy z tyłu, po czym strzelaj w beczki ze strzelby (obrazek powyżej).

Dojście do twierdzy

Po zniszczeniu katapult wyjdź z pojazdu i udaj się w stronę ruin, gdzie zejdź do podziemi. W pierwszej lokacji natkniesz się na słup ognia. Rusz przed siebie i w pomieszczeniu udaj się w lewo, gdzie przekręć zawór. Drugi znajdziesz w lokacji po drugiej stronie pokoju z lewej strony. Zawór jest na samym końcu korytarza.

Po zakręceniu ognia przejdź przez pomieszczenie, w którym blokował ci przejście. W kolejnej lokacji natkniesz się na kilku wrogów, których zabij, po czym wejdź na górę po schodach. Trafisz do ruin, przez które zacznij przechodzić. W pewnej chwili skieruj się na górę korzystając z żółtej drabiny z prawej.

Z lewej strony zobaczysz kilku wrogów, których najłatwiej zabić gromobijcem, którego możesz wyciągnąć ze stojaka przy krawędzi. Kiedy rozprawisz się z przeciwnikami rzuć nim jeszcze w kołowrót przy moście z prawej (obrazek powyżej), dzięki czemu uzyskasz przejście na drugą stronę. Załatw kolejną partię rywali i wejdź na górę po drabinach.

Kieruj się przed siebie, aż dotrzesz do wejścia do twierdzy, gdzie będziesz świadkiem sceny. Kiedy się zakończy rozpraw się z dużą grupą wrogów, jaka cię zaatakuje. Pamiętaj o blokowanie wrogich ciosów i wyprowadzaniu kontr. Po walce podejdź do stojącej nieopodal kobiety, co zapoczątkuje finalną scenkę.

Następnie: Mad Max - Misja 10: Wypalona Zawodowo

Powrót do spisu treści: Mad Max - Poradnik, Solucja - kompletny przewodnik

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze