Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwolnienia u twórców Mad Max i Just Cause 3

Projekty zakończone.

Jednym z problemów współczesnego rynku gier wideo jest fakt, że wielu pracowników w studiach deweloperskich zatrudnianych jest jedynie na czas produkcji gry. Nie inaczej jest w przypadku Avalanche Studios.

Odlot na urlop

Firma ma dwa oddziały: główny w Szwecji, odpowiedzialny ostatnio za Mad Max. Nowe biuro z Nowego Jorku zakończyło właśnie prace nad Just Cause 3. W obu lokacjach zwolniono około 12 pracowników.

„Faza przejściowa pomiędzy dużymi projektami zawsze jest wyzwaniem, zwłaszcza dla niezależnego studia” - napisano w komunikacie dla serwisu Game Informer.

„Właśnie co sfinalizowaliśmy jeden tytuł i kończymy następny. Podczas rozpoczynania kolejnych projektów nie udało nam się idealnie dopasować w nich wszystkich pracowników z poprzednich prac, więc niestety musieliśmy wręczyć 12 wypowiedzeń w Nowym Jorku.”

„Podobną liczbę pracowników zwolniliśmy latem w Sztokholmie [po zakończeniu Mad Max - dop. red.], ale teraz prowadzimy proces ponownego zatrudniania części z tych osób. Spodziewamy się, że będziemy kontynuować ten proces w przyszłym roku.”

Przedstawiciel Avalanche Studio dodaje, że firma podejmie odpowiednie kroki, by do podobnej sytuacji nie doszło w przyszłości. Just Cause 3 ukaże się 1 grudnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze