Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mad Max - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik, opis przejścia, mapy i wszystkie znajdźki.

Witamy w poradniku i solucji do Mad Max. Tytuł jest trzecioosobową grą akcji bazującą na słynnej serii filmów. Rozgrywka została osadzona w postapokaliptycznych pustkowiach, powstałych po nuklearnej zagładzie cywilizacji. Głównym bohaterem jest tytułowy Max, który po utracie swojego potężnego wozu, nazywanego Interceptorem, dąży do skonstruowania nowej maszyny.

Początek fabuły stanowi pretekst do zaprezentowania rozległego i nieprzyjaznego świata, w którym chwila nieuwagi może kosztować życie. Aby przeżyć, Max będzie musiał stawić czoła bezwzględnym członkom różnych gangów, próbujących rozprawić się z nami zarówno w walkach bezpośrednich, jak i z wykorzystaniem pojazdów. W trakcie gry nie zabraknie też efektownych pościgów, strzelanin czy przejmowania wrogich baz.

W niniejszym poradniku znajdziecie kompletny opis przejścia wszystkich misji fabularnych oraz zadań pobocznych, przygotowanych przez autorów produkcji. Rozległy świat Mad Maksa skrywa również wiele sekretów i znajdziek, których lokacje również znajdziecie w poniższym opracowaniu. Nie zabrakło też garści porad na dobry początek zabawy.

Opis przejścia

Od początku aż do zakończenia - w tej części znajdziesz kompletny opis kampanii fabularnej.

Zadania poboczne

Nie tylko misje główne, czyli rozprawiamy się z zadaniami dodatkowymi.

Sekrety i znajdźki

Pustynny świat skrywa wiele tajemnic - wspólnie odkrywamy wszystkie z nich.

Grobowce i Terytorium Jeeta

Terytorium Krwistobrodego

Terytorium Spojówki

Terytorium Smażyciela i Wydmy

Wszystkie obozy

W każdym z terytoriów znajdziesz obozy, a w nich kolejne zasoby do zebrania. Poniżej znajdziesz lokalizację wszystkich z nich.

Terytorium Jeeta

Terytorium Krwistobrodego

Terytorium Spojówki

Zagrożenia

Czyli, gdzie szukać pól minowych, snajperów i innych przeciwników.

*

Porady na dobry początek

Poziom zdrowia, widoczny w lewym dolnym narożniku ekranu, uzupełniasz pijąc wodę z manierki. Możesz ją napełniać w specjalnych punktach (kolektorach), które odkrywasz na mapie. Po ich zlokalizowaniu zostaną zaznaczone niebieską kroplą.

W trakcie walki wręcz obserwuj dokładnie przeciwników. Pojawiające się nad ich głowami ikony poinformują cię o ich zamiarach. Dzięki temu będziesz wiedział, kiedy należy zastosować blok i wyprowadzić kontratak, a przed którymi ciosami lepiej wykonywać uniki. Więcej informacji na temat walki zdobędziesz podczas pierwszych misji fabularnych.

Korzystaj oszczędnie z broni palnej. Dotyczy to zwłaszcza początku gry, gdzie pociski pojawiają się stosunkowo rzadko. Uzupełnienie magazynka może się więc niekiedy okazać niemożliwe, a jednak dobrze mieć przy sobie parę kul na czarną godzinę.

W trakcie podróży z Chumem możesz szybko dokonywać napraw swojego pojazdu. Wystarczy zatrzymać wóz i wcisnąć klawisz widoczny na ekranie. Po chwili kompan przejdzie do silnika i zacznie naprawiać auto. Uczyni to również wtedy, gdy je opuścisz.

Śledź burze, wjeżdżaj w nie, lub podążaj za nimi. Pozostawiają widoczne na mapie (na żółto oznaczone) skrzynie, które zawierają bardzo duże ilości złomu

Podbijaj obozy, ponieważ zapewniają stały dopływ złomu, za który kupujesz nowe umiejętności i ulepszenia głównego bohatera oraz aut.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze