Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lost Ark - fishing: wędka, jak łowić ryby

Gdzie zdobyć wędkę i w jaki sposób łowić ryby.

Wędkarstwo (Fishing) to jedna z umiejętności w Lost Ark. Za jej sprawą możesz łowić ryby, by zdobywać surowce potrzebne do rzemiosła, rozwoju postaci, twierdzy czy takie, które mogą posłużyć jako prezent dla innych postaci.

By łowić ryby potrzebujesz wpierw odblokować stosowną zdolność, Fishing, należącą do grupy zdolności trade skills. Cały proces opisujemy na stronie trade skills: rodzaje, jak odblokować. Potem potrzebujesz odpowiedniego narzędzia, które zakupisz u kupca, Trade skill tools merchant (1).

W nowym oknie kliknij prawym na Novice Fishing Tools (2) i dokonaj zakupu, a następnie wyposaż ten przedmiot tak, jak każdy inny - klikając na nim prawym.

Teraz poszukaj łowiska - jest ono oznaczone ikonką haczyka (3) na mapie. Gdy tam dotrzesz, stań na pomoście, wciśnij klawisz B, by zmienić pasek umiejętności i wciśnij E, by zarzucić wędkę (4).

Poczekaj, aż do przynęty zbliży się ryba. Gdy pojawi się wykrzyknik (5), wciśnij ponownie przycisk E, by wyciągnąć rybę. Jeśli zrobiłeś to w odpowiednim momencie, do twojego plecaka trafi złowiona zdobycz, a często także dodatkowe przedmioty - perły czy inne skarby.

Z każdą złowioną rybą rozwijasz umiejętność Fishing. To z kolei pozwoli ci łowić na łowiskach wyższego poziomu i zdobywać coraz to lepsze skarby.

Spis treści: Lost Ark - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Lost Ark - trade skill tools: do czego słuzą, jak zdobyć

Komentarze