Skip to main content

Lies of P - Simon Manus, Ręka Boga: walka z bossem

Jak pokonać finalnego bossa gry - Simona Manusa.

Simon Manus to jeden z ostatnich bossów w Lies of P. Zmierzysz się z nim na końcu Klasztoru Arche.


Na tej stronie:


Simon Manus, Ręka Boga: pierwszy etap

Simon w swojej pierwszej fazie jest dość powolnym przeciwnikiem. Wykonuje głównie długie, zamaszyste ruchy. Podobnie, jak podczas walki z Laxasią, obserwuj jego postawę. Wyprowadzaj ataki tylko wtedy, gdy oprze swoją broń na ramieniu - w innym przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że wykona kolejny atak, gdy spróbujesz zadać cios.

Jego broń ma dość duży zasięg, dlatego nie ma sensu trzymać się na dystans. Unikaj ataków, wykonując przewroty na boki lub stosując gardę doskonałą.

Simon Manus posiada kilka ataków, na które należy uważać. Pierwszym z nich jest wybuch wyładowania. Simon podnosi broń do góry i ładuje ją elektrycznością, po czym uderza nią ziemię. Po chwili obszar dookoła broni wybucha.

Kolejnym atakiem jest strefa elektryczności. Manus wbija broń w ziemię, a następnie uaktywnia ją, tworząc po chwili stale rosnącą strefę elektryczności na polu walki. Gdy po wbiciu broni nie podnosi jej od razu, oznacza to rozpoczęcie ataku. Strefa znika po kilku sekundach.

Ostatnim ruchem jest atak furii. Simon wbija broń w ziemię, po czym wyskakuje do góry, a po wylądowaniu wykonuje zamaszysty atak. Możesz uniknąć obrażeń na dwa sposoby - podbiegając do przodu, lub jeśli jesteś trochę dalej - odbiegając do tyłu. Skok nie ma zbyt dużego zasięgu, dzięki czemu nie stanowi dużego zagrożenia.


Simon Manus, Przebudzony Bóg: drugi etap

Gdy uda ci się zbić pasek zdrowia Simona do końca, przejdzie on do swojej drugiej fazy. Zrzuci z siebie płaszcz i przyjmie nową formę, tworząc swego rodzaju więź z „bogiem” w formie ergo.

Podstawowe ataki Manusa stają się szybsze. Oprócz broni, może teraz zaatakować także za pomocą ręki ergo. Sam Manus robi się bardziej zwinny, więcej skacze oraz potrafi wykonywać szarże.

Mimo to, najlepszą taktyką będzie trzymanie się blisko. Simon dostaje dużo nowych ataków dystansowych - większość z nich nakłada efekt zakłócenia, który sprawi, że natychmiastowo zginiesz, gdy pasek stanu się zapełni. Skup się na blokowaniu ataków fizycznych - nie zadają one zbyt dużo obrażeń, dzięki czemu możesz odzyskać stracone zdrowie podczas kontrataku. Ponownie, zwracaj uwagę na postawę Manusa - jeśli odłoży broń na ramię, masz chwilę na wyprowadzenie ciosu.

Podczas jednego z nowych ataków zasięgowych, nowa forma Simona podnosi rękę do góry, po czym ciska w ziemię niebieską energią. Po chwili pod twoimi nogami pojawi się wybuchająca strefa, która wytworzy się jeszcze dwukrotnie. Widząc ten atak, zacznij biec na bok lub wykonuj unik tuż przed detonacją.

Przy kolejnym ataku Manus podnosi rękę i skupia w jednym punkcie żółtą energię, która po krótkiej chwili wypuszcza w twoją stronę nieprzerwaną salwę pocisków. Podobnie jak poprzednio, wystarczy, że zaczniesz biec na bok, a unikniesz obrażeń i zakłócenia.

Następny atak to sześć kuli energii wypuszczonych w twoją stronę. Utrzymują się one w powietrzu, a następnie ruszają w twoją stronę, zadając obrażenia i nakładając zakłócenie. Podobnie, jak w przypadku poprzednich ataków - nie zatrzymuj się biegnąc, a kule cię nie trafią.

Kolejny nowy ruch najczęściej zaczyna się od tego, że Manus biegnie na bok, wystawiając rękę do przodu i wypuszczając kilka kul energii bezpośrednio w twoją stronę. Tutaj ponownie najlepszą taktyką będzie rozpoczęcie biegu, najlepiej w przeciwległą stronę do szarży bossa.

Zdecydowanie najniebezpieczniejszym atakiem jest przywołanie wielkiej ręki ergo, która powoli opada na pole walki. Gdy dotknie podłoża, nastąpi potężna eksplozja, dlatego bardzo ważne jest, by uciec od niej jak najdalej. Miejsce epicentrum wybuchu zostanie wskazane przez niebieski snop światła.

Ostatnim zasięgowym atakiem jest fala powietrza, którą Simon wypuszcza przed siebie. Najłatwiej będzie uniknąć ją biegnąc na bok lub wykonując przewrót do przodu.

Warto zaznaczyć, że w drugiej fazie walki, jeśli wytrącisz Manusa z równowagi, wykona on jeszcze szybki atak ręką ergo, a dopiero później pojawi się znacznik informujący, że możesz wyprowadzić bezpiecznie śmiertelny cios.

Gdy Simon wykonuje jeden ze swoich zasięgowych ataków, najlepiej będzie trzymać go na dystans. Większość pocisków jest opóźniona, a w trakcie wystrzeliwania boss będzie chciał trafić cię zwykłymi atakami. Skup się wtedy na obronie.


Nagrodami za pokonanie Simona Manusa są:

  • ergo upadłego,
  • Ręka Boga,
  • 16 640 ergo.

Następnie: Lies of P - Bezimienna marionetka: walka z bossem

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Laxasia Kompletna: walka z bossem

Read this next