Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Lies of P - Laxasia Kompletna: walka z bossem

Jak pokonać Laxasię Kompletną.

Laxasia Kompletna jest kolejnym głównym bossem w Lies of P. Znajdziemy ją w Klasztorze Arche, tuż za Salą Modlitw.


Na tej stronie:


Laxasia Kompletna: pierwszy etap

Walka z Laxasią nie należy do najprostszych. Posiada ona na plecach wielką tarczę, która sprawia, że wszystkie ataki z tyłu zostają odbite i zadają minimalne obrażenia. Dodatkowo, część jej ataków nakłada porażenie elektryczne.

Na szczęście jeśli uderzysz tarczę wystarczającą ilość razy, zostanie zniszczona. Część ataków Laxasii jest dość powolna, są też dość proste do uniknięcia lub odbicia. Po skończonej serii uderzeń zawsze opiera miecz na ramieniu. Mimo wszystko, warto uważać na jej niektóre ataki.

Uderzenie z wyskoku - Laxasia wyskakuje w górę, po czym uderza mieczem o ziemię, ładując jego koniec elektrycznością. Po chwili obszar uderzenia wybucha.

Nabicie na miecz - Miecz Laxasii zostaje naelektryzowany i po dłuższej chwili wykonuje pchnięcie do przodu. Jeśli nie odskoczysz w porę, zostaniesz nabity na broń, otrzymasz obrażenia oraz pasek stanu porażenia zostanie zwiększony. W przypadku zablokowania ataku będziesz wytrącony z równowagi, dlatego unik będzie lepszym rozwiązaniem.

Seria ataków - Laxasia wykonuje serię uderzeń, zaczynając od zamaszystego ataku z dołu. Cała kombinacja podzielona jest na trzy mniejsze serie: 4 ataki - 6 ataków - 3 ataki, które dzieli krótka przerwa. Dwa ostatnie są ciosami obrotowymi. Jeśli czujesz się dobrze z gardą doskonałą, jest to idealna pora na odbijanie - wystarczy, że wyczujesz tempo ciosów. W innym przypadku po prostu odbiegnij.

Atak elektryczny - Laxasia wyprowadza atak z obrotu, po czym wzmacnia swoją broń elektrycznością i uderza nią o ziemię. Po chwili wypuszcza przed siebie wiązki elektryczności. Najlepiej jest uniknąć ataku uciekając na bok, jednak jeśli nie jesteś blisko, zamiast tego po prostu zablokuj atak lub ucieknij do tyłu.

Szarża - Laxasia chwyta miecz w obie ręce, po czym szarżuje w twoją stronę, na końcu wykonując zamaszysty atak, po którym następują trzy szybkie uderzenia o ziemię. Ostatni z nich jest atakiem furii.

Elektryczna szarża - Laxasia opiera miecz o ziemię, po czym biegnie w twoją stronę, zostawiając za mieczem ładunki elektryczności, które po chwili wybuchają. Następnie wykonuje kolejne zamachnięcie. Atak jest bardzo łatwy do uniknięcia - wystarczy zacząć biec w lewo. Obserwuj jej postawę i zaatakuj dopiero, gdy odłoży miecz na ramię.

Wybuch elektryczności - Laxasia ugina kolana, podnosząc miecz do góry i zbierając energię, a po chwili wybucha elektrycznością dookoła siebie. Gdy tylko zobaczysz, że wykonuje ten atak, natychmiast odbiegnij do tyłu, by nie otrzymać obrażeń.

Pamiętaj, że jeśli wytrącisz Laxasię z równowagi, nie podchodź od razu, by zadać śmiertelny atak. Zanim Laxasia upadnie, wykona jeszcze jedno zamachnięcie mieczem. Dopiero wtedy możesz bezpiecznie wyprowadzić śmiertelny cios.


Laxasia Kompletna: drugi etap

Gdy uda ci się zbić cały pasek życia Laxasii, przejdzie do swojej drugiej fazy. Zrzuci swój pancerz i wzmocni swój miecz elektrycznością, zyskując nowe ataki oraz znacząco zwiększając swoją mobilność.

Na samym początku Laxasia wykonuje zawsze ten sam ruch. Unosi się do góry, po czym strzela wyładowaniami w twoją stronę, a następnie szarżuje z powietrza w twoją stronę, wbijając miecz w ziemię.

Zdecydowanie najlepszą taktyką będzie perfekcyjne parowanie pocisków oraz szarży - odbijane wyładowania wracają do Laxasii, zadając jej spore obrażenia. Jeśli nie radzisz sobie z perfekcyjną gardą, użyj kamienia szlifierskiego - doskonałość. Dzięki niemu wystarczy, że trzymasz gardę, a ataki automatycznie zostaną odbite.

Po wykonaniu szarży, Laxasia musi zebrać siły, co pozwoli ci wyprowadzić kilka dodatkowych ataków. Następnie twoim głównym celem będzie przetrwanie nadchodzących ataków - przeciwniczka okazuje się niesamowicie szybka i zwinna, dodatkowo potrafi teleportować się na krótkie dystanse. Skup się wyłącznie na obronie i unikaniu ciosów.

Wyprowadzaj kontrataki tylko w momentach, w których będziesz pewna/pewny, że masz na to czas. Wymaga to trochę wprawy, ale w końcu zaczniesz dostrzegać takie momenty.

Jednym z nowy ataków Laxasii jest wyskok w górę. Gdy to zrobi, najczęściej wypuszcza dwa wyładowania elektryczne, które należy odbić, by zadać jej obrażenia. Często po pierwszym wyskoku robi go ponownie. Tym razem uderza mieczem w ziemię, a po chwili wybuchają cztery mniejsze wyładowania obok niej.

Pod koniec walki Laxasia zacznie zbierać energię wokół siebie, a następnie wyskoczy w górę. Oznacza to, że ponownie powtarza atak początkowy, wystrzeliwując wyładowania i szarżując z powietrza. Skup się na odbiciu wyładowań, by zadać dodatkowe uderzenia. Możesz również uciekać na boki, by ich uniknąć.

Jeśli wytrącisz Laxasię z równowagi, ponownie wstrzymaj się z podejściem, by wyprowadzić śmiercionośny cios. Wykona ona najpierw dwa zamachnięcia mieczem, a następnie zgromadzi energię i stworzy mały wybuch dookoła siebie. Dopiero wtedy zbliż się, by zadać obrażenia.


Nagrodami za pokonanie Laxasii Kompletnej są:

  • ergo smutnej zeloty,
  • 15 171 ergo.

Następnie: Lies of P - Simon Manus, Ręka Boga: walka z bossem

Spis treści: Lies of P - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Lies of P - Strażnik drzwi: walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lies of P

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze

Mikołaj Kloc

Współpracownik

Komentarze