Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Lies of P chwalą się wysoką sprzedażą

Pomimo obecności w Game Passie.

Lies of P wyrasta na jedną z popularniejszych gier soulslike w ostatnich miesiącach. Twórcy pochwalili się, że sprzedaż od dnia premiery 18 września przekroczyła poziom 1 miliona egzemplarzy.

„Chcielibyśmy wyrazić naszą szczerą wdzięczność pod adresem wszystkich mieszkańców Krat” - napisano w komunikacie w serwisie X. „Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli i towarzyszyli. Mamy nadzieję, że dołączycie także do naszych przyszłych podróży”.

Poza tym studio Neowiz nie podzieliło się żadnymi innymi detalami. Gra ukazała się na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S, więc z pewnością trafiła do licznej grupy potencjalnych odbiorców. Kto wie, czy wynik nie byłby lepszy, gdyby nie obecność produkcji także w Game Passie od Microsoftu.

Deweloperzy najwyraźniej nie zamierzają zwalniać tempa i planują DLC do Lies of P. Oficjalnie dodatku jeszcze nie potwierdzono, ale w koreańskich zakątkach internetu znaleziono już ogłoszenia o prace, które w opisie projektu wymieniają właśnie fakt, że ten otrzyma rozszerzenie.

W grze zwiedzamy mroczne i utrzymane w wiktoriańskim stylu miasto Krat, opanowane przez „szaleństwo i żądzę krwi”. Wcielamy się w chłopca o imieniu Pinokio, a walce wykorzystujemy szeroki wachlarz narzędzi mordu. Stylistyka przypomina nieco Bloodborne, co będzie zapewne sporą zachętą dla fanów gier FromSoftware.

„Lies of P w zgrabny sposób łączy najważniejsze elementy soulslike'ów, zachowując przy tym własny styl i charakter. Satysfakcjonujący system walki, oryginalny świat i wysoki poziom trudności zadowolą najzagorzalszych fanów gatunku, a zestaw przemyślanych ułatwień sprawi, że w mrocznych zaułkach Kratu odnajdą się także mniej doświadczeni gracze” - głosi nasza recenzja.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Lies of P

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze