Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Lies of P mogą już pracować nad pierwszym DLC

To nie koniec przygód Pinokia.

Wygląda na to, że udane Lies of P od koreańskiego Neowiz doczeka się pełnoprawnego rozszerzenia. Tak przynajmniej sugerują oferty pracy, którą opublikowano na oficjalnej stronie zespołu.

Jak zauważa serwis IGN, południowokoreańska firma rozpoczęła już rekrutację pracowników do produkcji pierwszego DLC. Co prawda szczegóły nie są znane, ale w opisie stanowisk pada wzmianka o projektowaniu zadań, co pozwala podejrzewać, że w planach jest pełne rozszerzenie fabularne, a nie tylko zestaw nowych skinów lub broni.

Lies of P przedstawia mroczną adaptację opowieści o Pinokiu, potencjał na dodatek w podobnych klimatach jest więc całkiem spory. Dosyć wyraźna podpowiedź pojawiła się już zresztą w samej grze. Nie zagłebiając się w spoilery, w jednej z ostatnich scen na ekranie mogliśmy zobaczyć potencjalną protagonistkę rozszerzenia, albo nawet i sequela. Na oficjalne potwierdzenie trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Lies of P zaliczyło bardzo udaną premierę, nic dziwnego więc, że Neowiz zamierza dalej rozwijać uniwersum. Tytuł zadebiutował we wrześniu i zebrał bardzo wysokie oceny, co było do tej pory rzadkością wśród reprezentantów gatunku soulslike. Nie zabrakło jednak kontrowersji. Okazało się bowiem, że zaledwie kilka dni przed premierą do gry dołączono system Denuvo, a więc niezbyt lubiany wśród graczy system anti-cheat.

Na koniec warto wspomnieć, że niedawno do gry trafiła pierwsza duża aktualizacja. Twórcy postanowili nieco zamieszać w balansie rozgrywki, głównie poprzez skrócenie pasków życia u niektórych bossów. Wersja na PC doczekała się też pełnoprawnej obsługi kontrolerów DualSense.

Read this next