Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Przyczółek Niima

Zobacz, gdzie znaleźć wszystkie sekrety w rozdziale 3.

W celu zdobycia minizestawów i czerwonego klocka na tym etapie warto wrócić do niego w trybie gry swobodnej. Tylko w ten sposób możesz wybierać postacie (niektóre trzeba wcześniej odblokować) niedostępne w kampanii, a posiadające zdolności pozwalające dotrzeć do niedostępnych wcześniej miejsc. Jednym z takich przykładów jest admirał Ackbar, dostępny po ukończeniu zadania dodatkowego Poe na ratunek. Oprócz niego w tym zadaniu przyda się postać mogąca niszczyć złote klocki, na przykład Szturmowiec (ciężkozbrojny). Aby go zakupić przytrzymaj menu zmiany postaci, wybierz Gra swobodna, a z długiej listy bohaterów wybierz właśnie jego (trzeci rząd od dołu, nieco na lewo od centrum). Kosztuje 125 tysięcy monet.

Poniżej znajdują się sposoby zdobycia wszystkich 10 minizestawów, które znajdziesz w bieżącej misji. Zebranie wszystkich umożliwi odblokowanie nowego pojazdu. Dodatkowo na każdym z etapów znajdziesz jednego czerwonego klocka, które możesz następnie wykupić i odblokowywać w ten sposób dodatki i oszustwa (np. mnożniki zbieranych monet).

Przyczółek Niima

Czerwony klocek - po przejściu do drugiej lokacji (po prześlizgnięciu się pod przeszkodą z prawej) zlokalizuj statek blokujący dalszą drogą. Na górze ekranu w tle zobaczysz statek stworzony ze srebrnych klocków, w który rzuć ładunkiem wybuchowym (obrazek powyżej). Po paru chwilach z nieba spadnie na spadochronie klocek.


Minizestaw #1 - po zniszczeniu statku blokującego drogę zejdź na dół. W tle na górze zobaczysz szturmowców grających w piłkę, a na prawo od nich pojazd i znajdującego się na nim ptaka (obrazek powyżej). Zestrzel go - okaże się, że jest to pierwszy z trzech ptaków, które musisz zaatakować, aby zdobyć minizestaw. W kolejnej lokacji, po tym jak przejdziesz BB-8 przez niskie przejście - po znalezieniu się na górze spójrz za siebie (z prawej strony jest pomarańczowy uchwyt), a nad małym wyjściem znajdziesz drugiego ptaka. Po tym, jak stworzysz działko do zniszczenia elementów na moście spójrz w lewo. Znajdziesz tam szturmowców, a na prawo od nich trzeciego ptaka.


Minizestaw #2 - po skorzystaniu z BB-8 z małego przejścia zobaczysz z prawej strony taśmociąg, który uruchomisz pociągając pomarańczowy uchwyt. Kiedy taśmociąg ruszy wskocz na niego i biegnij w górę przez trochę czasu. Po kilku chwilach pojawi się minizestaw.


Minizestaw #3 - po zniszczeniu pierwszej ściany którymś ze zwierzaków rusz w górę i skręć w prawo. Po kilku krokach zlokalizuj kontener na górze i zniszcz jego ścianę (obrazek powyżej), dzięki czemu otrzymasz dostęp do minizestawu.


Minizestaw #4 - na prawo od minizestawu #3 znajdziesz zakopanego w ziemi robota (obrazek powyżej). Użyj na nim mocy, aby przenieść go do pobliskiego statku. Następnie zlokalizuj drugiego droida zakopanego z prawej strony, a potem trzeciego po skosie w dół i w lewo. Po odkopaniu wszystkich trzech w narożniku z prawej, przy klatce pojawi się minizestaw.


Bombardowanie Niimy

Minizestaw #5 - w nowej lokacji udaj się w prawo i szturmowcem z ciężkim karabinem lub miotaczem ognia zniszcz złote klocki na lewo od transportera. Kiedy ten wzbije się w powietrze zniszcz złote klocki na kontenerze na górze (obrazek powyżej), a kiedy skrzynia spadnie na dół pociągnij za rączki Chewbakką.


Minizestaw #6 - po zakończeniu bitwy strzeleckiej skieruj się do małej uliczki na dole ekranu. Z prawej strony znajduje się obiekt zbudowany ze srebrnych klocków, które zniszcz ładunkiem wybuchowym (obrazek powyżej). Następnie zanurkuj w małym basenie admirałem Ackbarem.


Minizestaw #7 - po zakończeniu bitwy strzeleckiej udaj się w górę i w prawo. Strzel w tarczę, co spowoduje odblokowanie robota potrafiącego wsysać piasek z małych wysepek. Udaj się nim w lewo i wciągnij piasek przy stalowym budynku (obrazek powyżej), po czym z klocków stwórz minizestaw.


Lot nad cmentarzyskiem

Minizestaw #8 - w celu zdobycia tej znajdźki musisz strącić cztery zardzewiałe belki (obrazek powyżej), które zaczną się pojawiać niedługo po rozpoczęciu tej części etapu. Najlepiej jest prowadzić ciągły ostrzał koncentrując się na górnej części ekranu.


Minizestaw #9 - w drugiej części wylecisz na otwartą przestrzeń nad pustynią. Zlokalizuj trzy, świecące na złoto odłamki pojazdów (obrazek powyżej). Zniszcz je, a otrzymasz minizestaw.


Minizestaw #10 - w tej samej sekcji, co minizestaw #9 - zlokalizuj okrągłe pierścienie ze złomu i wleć do środka. Między jednym okręgiem z monet znajdziesz ostatni minizestaw (obrazek powyżej).


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Minizestawy i czerwony klocek: Eravana

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Komentarze

More On LEGO Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowsze artykuły