Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja dodatkowa: Poe na ratunek

Zadanie poboczne, w którym wydostajemy się z pułapki i odblokowujemy Ackbara - postać potrafiącą pływać.

Jest to jedna z sześciu misji dodatkowych, którą odblokujesz po ukończeniu misji głównej o nazwie Bitwa o Endor oraz uzbieraniu 10 złotych klocków, które zdobywasz między innymi za kończenie zadań i odszukiwanie sekretów. Aby rozpocząć misję z mapy galaktyki planetę D'Qar, a z rozwiniętego menu misję Poe na ratuenk, znajdującą się na samym dole.

Wykonanie tego zadanie odblokuje postać admirała Ackbara - jednego z nielicznych bohaterów potrafiącego pływać, a co za tym idzie umożliwiającego docieranie do wcześniej niedostępnych miejsc. Jest to ważne zwłaszcza, gdy zależy nam na zdobywaniu sekretów w grze swobodnej.

Zgniatarka do śmieci

Po rozpoczęciu zadania udaj się w lewo. Zniszcz biały przedmiot i stwórz z niego z lewej strony wędkę (obrazek powyżej), która ogłuszy potwora.

Następnie przejdź w prawo i użyj haków Poe oraz Ackbara na dwóch pomarańczowych uchwytach. Po odblokowaniu zbiornika z wodą wskocz do niego drugim z bohaterów (obrazek powyżej).

Z klocków stwórz platformę dla BB-8, która wyrzuci go na platformę na górze ekranu. Udaj się w lewo i użyj robota na komputerze (obrazek powyżej). Po krótkiej animacji rozpraw się z potworami, które was zaatakują.

Następnie użyj haka Poe na uchwycie na górze (obrazek powyżej), po czym z klocków stwórz mechanizm na ścianie z lewej, który aktywuj BB-8.

Przejdź przez teren z potworem, po czym zanurkuj Ackbarem w małym basenie z lewej. Po dostaniu się na drugą stronę wskocz na dźwignię z prawej (obrazek powyżej). Następnie podejdź do obiektu z prawej, zniszcz go, a z klocków zbuduj platformę dla BB-8, którą zacznij kręcić w lewo.

Następnie podejdź Ackbarem na lewą stronę, zbuduj z klocków kołowrót (obrazek powyżej), wbij w niego kij i zacznij obracać, aż postawisz most, po którym Poe i C-3PO będą mogli przejść na drugą stronę.

Podejdź do klocków, które zrzuciłeś niedawno BB-8 i stwórz z prawej strony platformę dla C-3PO (obrazek powyżej) - musisz inną postacią stanąć na przycisku. Kiedy robot wjedzie na górę zniszcz platformę i stwórz z niej przejście po środku, a kiedy robot ponownie uda się w lewo, zniszcz przejście i wybuduj windę z lewej. Wejdź na nią C-3PO, po czym zniszcz obiekt, żeby winda pojechała w górę.

Podejdź do komputera (obrazek powyżej) i powtórz sekwencję, która wyświetli się na ekranie, po czym przejdź przez otworzone drzwi.

Bitwa w hangarze

W kolejnej części etapu zacznij od rozprawienia się ze szturmowcami na korytarzu. Podejdź do jego końca i użyj robota BB-8 na komputerze z prawej (obrazek powyżej). Przejdź dalej i odeprzyj kilka oddziałów szturmowców.

Skieruj się w lewo, podejdź do maszyny z przebraniami (obrazek powyżej) i wybierz czarny hełm. Udaj się z nim do komputera z prawej. Kiedy skaner cię rozpozna otworzą się drzwi z lewej.

Dojdź do końca korytarza, a kiedy wywiąże się walka ukryj się za osłoną i zacznij ostrzeliwać przeciwników. Uważaj zwłaszcza na żołnierza z ciężkim karabinem (obrazek powyżej), którego ostrzeliwuj, kiedy prowadzi ostrzał w przeciwnym kierunku. W drugiej części walki załatw wskazaną ilość zwykłych szturmowców.

Kiedy to uczynisz Ackbar obiegnie przeciwników z prawej strony. Po ukryciu się za osłoną wymierz w tarczę z prawej (obrazek powyżej) i strzel w nią, dzięki czemu uwolnisz śnieżnego potwora.

Kiedy ten rozprawi się z przeciwnikami udaj się w prawo, zniszcz obiekt przed sobą, po czym zbuduj z klocków akumulator. Dopchnij go do ściany z prawej (obrazek powyżej), dzięki czemu uruchomisz windę jadącą na dół. Po dotarciu do celu załatw dwie grupy wrogów i wejdź do windy z lewej.

Ucieczka przez asteroidy

W ostatniej części misji trafisz do statku bojowego. W pierwszym etapie przelotu koncentruj się głównie na ostrzeliwaniu nadlatujących nieprzyjaciół (obrazek powyżej), omijając przy tym przeszkody i zbierając monety.

Po wleceniu do asteroidy skup się przede wszystkim na unikaniu czerwonego celownika (obrazek powyżej), wskazującego miejsce, które będzie ostrzeliwał lecący za tobą myśliwiec.

Po wyleceniu na zewnątrz ponownie skup się na walce z wrogimi statkami. W sumie musisz zniszczyć ich (obrazek powyżej) piętnaście. Podczas bitwy pamiętaj o wykonywaniu uników, gdyby któryś z rywali usiadł ci na ogonie.

Kiedy pojawią się elitarne jednostki zniszcz je, a następnie podlatuj do zaznaczonych na różowo torped, podnoś je i wystrzeliwuj w zaznaczone skały (obrazek powyżej). W sumie musisz w ten sposób zniszczyć trzy wskazane cele. Pamiętaj, że torpedy możesz podnosić dopiero po zniszczeniu wrogiego myśliwca.


Następnie: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Misja dodatkowa: Powrót Lora Sana Tekki

Powrót do spisu treści: LEGO Star Wars Przebudzenie Mocy - Poradnik, Solucja

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze