Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Latarka w Pip-Boyu - mod do Fallout 4

Inne oświetlenie Pip-Boya.

Zainspirowany takimi grami jak S.T.A.L.K.E.R. czy Metro 2033, autor moda postanowił wpłynąć na efekty światła rzucanego przez naszego Pip-Boya. Mając na celu zmianę atmosfery, mod zmienia bijące od nas - jak od lampy - światło na realistyczny promień latarki. Punktowe oświetlenie z pewnością zwiększy odczucie grozy, a przemierzanie podziemi przyprawi nas o niepokój przed czającymi się w mroku potworami.

Wydać by się mogło, że zmiana emitowanego światła przez jeden element nie może być skomplikowana. Nic bardziej mylnego. Mod znacznie wpływa na rozgrywkę, zmieniając element, który towarzyszy nam przez praktycznie całą wędrówkę. I nie chodzi jedynie o ograniczenie światła. Mod to efekty świetlne, takie jak dynamiczne cienie, widoczne na unoszącym się w powietrzu kurzu promienie czy rozlane światło na powierzchniach płaskich.

Wszystko to brzmi wspaniale. Zwiększenie realizmu, a do tego specjalne efekty. To jednak tylko część całości. Mod to także ponad 120 wzorów rzucanych przez Pip-Boya, różne ustawienia odległości padania światła, efekty dźwiękowe, alternatywne animacje dla widoku z trzeciej osoby i kilka innych, bardziej technicznych zmian. Do tego banalnie prosta instalacja, której proces prześledzimy wspólnie w dalszym opisie.


Jak działa mod?

Głównym efektem dodawanym przez mod jest skierowanie strumienia światła z Pip-Boya przed postać gracza, a nie wokół. Do tego mod oferuje 125 różnych tekstur światła rzucanego przez latarkę, dynamiczne cienie, światło wolumeryczne i plamy światła. Dzięki ustawieniom możemy zmienić odległość świecenia latarki. Do tego mod dołącza 2 nowe ułożenia emitera, 2 nowe dźwięki i alternatywny widok z trzeciej osoby.


Jak zainstalować moda?

Instalację przeprowadzimy z wykorzystaniem Nexus Mod Managera. Po wejściu na stronę moda, wystarczy że wybierzemy zakładkę „FILES”, a następnie „DOWNLOAD WITH MANAGER” pod najnowszą wersją moda. Po aktywowaniu pobranego moda, mamy dostęp do wszystkich opcji.


Powrót do spisu treści: Fallout 4 - mody do gry

Następnie: Bronie do rzucania - mod do Fallout 4

Kolejny mod wygrzebuje z kodu gry bronie do rzucania. Daje nam także możliwość kupowania tej broni u handlarzy i tworzenia jej w warsztatach.

Komentarze