Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami „wyjaśnia” transakcje cyfrowe w Metal Gear Solid 5

Monety, bazy i inne.

Konami stara się wyjaśnić zamieszanie związane z transakcjami cyfrowymi w Metal Gear Solid 5, po tym jak w sieci pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że sieciowe inwazje na naszą bazę zarezerwowane są właśnie dla płacących graczy.

Serwis Gamespot poinformował wczoraj, że na budowę naszej morskiej platformy Forward Operating Base (FOB) można wydać prawdziwe pieniądze, a inni posiadacze produkcji mogą ją następnie zaatakować, o ile włączymy odpowiedni tryb.

Doniesienia bazowały na imprezie zorganizowanej przez Konami, gdzie dziennikarze z całego świata mieli okazję spędzić sporo czasu z grą, by przygotować recenzję. Ujawniono screen, według którego musimy „kupić wody”, by rozbudować FOB. A poniżej napis: „Wydaj monety MB (płatna usługa) by zakupić wody”.

Jak kupić wodę?

Wzmianka o „płatnej usłudze” natychmiast wywołała kontrowersje wśród fanów oczekujących na Metal Gear Solid 5. Czy Konami zablokuje rozbudowę bazy? Czym są monety MB i ile kosztują? Pytań jest więcej niż odpowiedzi.

Teraz japoński wydawca wystosował oświadczenie dla serwisu PC Gamer, starając się wyjaśnić zamieszanie.

„Gamespot opublikował artykuł, w którym napisano, że tryb PvP (FOB) w MGS5: TPP będzie ograniczony transakcjami cyfrowymi, co jest po prostu nieprawdą. Tryb FOB będzie w pełni dostępny w dniu premiery, a transakcje cyfrowe w tym określonym elemencie umożliwią głównie przyśpieszenie postępów. Więcej szczegółów ujawnimy w dniu debiutu, ale staramy się wyjaśnić te plotki, odkąd pojawiły się na E3. Mówiliśmy o tym nawet podczas naszego dema na tych targach.”

Konami wystosowało też dodatkowy komunikat dla Gamespotu, w którym mowa już o „początkowym” FOB.

„Precyzując, początkowe FOB - obejmujące platformę dowodzenia i wszystkie pod-platformy - nie jest ograniczone przez monety Mother Base. Zarządzanie innymi bazami FOB - poza pierwszym zestawem platform - można wykupić za monety Mother Base. Więcej informacji na temat płatności podamy, zbliżając się do premiery.”

Wygląda więc na to, że pierwszą bazę FOB dostajemy „za darmo” (po zakupie gry), ale już na kolejne trzeba wydać monety MB - Mother Base. Tajemnicą pozostaje ich cena czy dostęp. Czy można je zdobyć także w grze, czy tylko za pieniądze?

Producent Kenichiro Imaizumi z Konami zapewnił na Twitterze, że wystarczy kończenie misji, ale jego wpis jest mało konkretny. „Można zarobić przez kończenie misji w kampanii. Są też inne sposoby na zdobycie pieniędzy” - napisał.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain debiutuje 1 września na PC, PlayStation 3, PS4, X360 i Xbox One.

Nudzisz się? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze