Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kierowca Formuły 2 zwolniony za obraźliwe wypowiedzi na Twitchu

Zespół Red Bull Racing rozwiązał umowę z Jurim Vipsem.

Zespół Oracle Red Bull Racing rozwiązał umowę z estońskim kierowcą Formuły 2 Jurim Vipsem. Powodem takiej decyzji były obraźliwe wypowiedzi zawodnika podczas transmitowania gry na Twitchu.

Jak informuje serwis GameSpot, sytuacja miała miejsce w zeszłym tygodniu. Vips grał w Call of Duty Warzone wraz z Liamem Lawsonem - nowozelandzkim kierowcą wyścigowym. Podczas zabawy sportowiec był mocno zdenerwowany i kierował w stronę przeciwników rasistowskie określenia.

Pomimo upomnień ze strony Lawsona, Vips wciąż zachowywał się wulgarnie, rzucając również homofobiczne komentarze. Zespół Red Bull szybko zareagował na incydent, zawieszając współpracę z kierowcą do momentu wyjaśnienia sprawy.

Wydano również oświadczenie, w którym czytamy, że „zespół potępia wszystkie przypadki nękania i kategorycznie nie toleruje obraźliwego języka lub zachowania wśród pracowników”. Ostatecznie Estończyk został wykluczony z drużyny.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze