Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Kolebka Ech

Badnie tajemniczego sygnału i pierwsza walka z Widmami.

Pora na zbadanie sprawy tajemniczego sygnału w Horizon Forbidden West, o którym wspomniała GAIA podczas ostatniej rozmowy z Aloy. Przed tobą niezbyt długa misja, lecz oferująca nowych, całkiem trudnych wrogów do pokonania.

Zaczyna się jednak spokojnie. Na początku porozmawiaj z Varlem i Erendem, którzy czekają przy wyjściu z bazy. Po rozmowie zacznie się scenka, po której trafisz do miejsca akcji.


Na tej stronie:


Miejsce bitwy i placówka

Po scence musisz podejść do leżącego przed wami ciała Zenitki w białym kombinezonie. Zbadaj je, a następnie leżące nieopodal pozostałości po Widmie (1) - zabójczej maszynie obcych.

Kolejne elementy do zbadania też są podświetlone na różowo po wciśnięciu fokusa. Wejdź na górę, by zbadać zwłoki oraz działko (2).

Stąd przejdź jeszcze prosto, zamiast schodzić z powrotem na dół, by zbadać mały obóz Oseramów. Dopiero później wracaj do Erenda czekającego tam, gdzie zaczynała się misja.

Po rozmowie z Erendem idźcie do Varla, który stoi przy wielkim tunelu. Po scence zejdź tunelem na dół. Trafisz do opuszczonej placówki badawczej. Droga jest tu liniowa - dotrzesz nią do procesora (3). Po zbadaniu go, ruszaj do drzwi na wprost.

Znowu musisz przejsć przez kilka pomieszczeń i korytarzy. Po drodze nie ma jednak żadnych przeszkód czy zagadek. Dotrzesz do większej sali, gdzie musisz dotrzeć na sam koniec, a na górze schodów użyć konsoli (4) i wpisać tam kod 237.

Po scence zacznie się etap walki z Widmem.


Widma

Masz kilkadziesiąt sekund, zanim pojawi się Widmo. Możesz więc rozstawić pułapki w okolicach wyjścia z sali, czy mniej więcej na środku. Wytwórz niezbędne strzały.

Widmo ma kilka czułych punktów. Najlepiej strzelać w działka (5), a także w nanopancerz (6), oczywiście odpowiednią amunicją.

Wróg porusza się szybko, dlatego rozstawianie nowych pułapek w trakcie walki nie jest dobrym pomysłem. Przeciwnik potrafi też wspinać się po ścianach. Przed każdym atakiem świeci mu się oko (7), więc łatwo się przygotować na unik.

Po pokonaniu Widma musisz wracać tą samą trasą na powierzchnię. Zajmie to chwilę. Na zewnątrz skradaj się w trawie, aż dotrzesz do wraku Niszczyciela. Oderwij od niego działo (8).

Teraz po prostu wykończ drugie Widmo, używając zdobycznej broni ciężkiej.

Po scence pójdź na górę, by zbadać działko, które analizowała Aloy na początku misji. Zacznie się kolejna scenka, po której trafisz do bazy. Tutaj trzeba już tylko porozmawiać z Varlem i klonem, a potem z GAIĄ, by zakończyć misję.

Następnie: Horizon Forbidden West - Morze piasku

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Kulrut

O autorze
Komentarze