Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West - Kulrut

Obrona Gaju Pamięci i walka ze Ślizgawcem.

Po załatwieniu kwestii Bastionu i plemienia Nieba, od razu aktywuje się kolejna misja główna w Horizon Forbidden West. Na początku masz po prostu wrócić do Gaju Pamięci, więc zrób to.

Oczywiście jeśli chcesz, możesz też zająć się w międzyczasie aktywnościami pobocznymi.


Na tej stronie:


Południowa barykada

Kiedy dotrzesz do Gaju Pamięci, ruszaj prosto do sali tronowej. Przejdź za tronem w prawo, a trafisz na trybuny areny, gdzie czekają wódz i Kotallo (1). Porozmawiaj z nimi.

Gdy zakończysz rozmowę, musisz przejść dookoła areny w stronę południowej barykady. Miniesz publiczność i różnych wojowników przygotowujących się na atak buntowników. Gdy zejdziesz z trybun ruszaj pod górę szeroką ścieżką.

Po lewej stronie wejdź po drabinie na barykadę i porozmawiaj z Dekką. Po scence zacznie się atak buntowników. Od razu znajdziesz się z ciężką bronią w dłoniach i musisz po prostu strzelać do maszyn wychodzących z lasu (2).

Na tym etapie wszystko jest proste. Likwiduj maszyny z bezpiecznej pozycji, a jeśli skończy ci się amunicja, chwyć nową broń - jest ich kilka na barykadzie. Po pewnym czasie walki zacznie się scenka wprowadzająca Ślizgawca.


Ślizgawiec i ETER

Ze Ślizgawcem walczyliśmy już w pierwszej misji. Tutaj schemat ataków jest całkiem podobny. Najlepiej celować na początku w worek z metalożerem (3), bo jeśli go zniszczysz, to wróg nie będzie mógł atakować kwasem. Widoczne wyżej zębatki to też czuły punkt, w który warto trafiać.

Pamiętaj, że chmura gazu (4) pojawiająca się przy ustach bossa oznacza, że zaraz nastąpi jeden z ataków. Wąż najczęściej strzela kwasem albo innymi pociskami, czasem rzuca się w kierunku Aloy, by ją ukąsić. Kluczowe jest odskakiwanie w odpowiedniej chwili. Czasem też wróg wspina się na wieże, by mieć lepszy zasięg - ale wtedy też łatwiej go trafić, bo się nie rusza.

Podczas walki pamiętaj, że dookoła jest sporo roślin leczących. Korzystaj z nich. Po walce nie zapomnij przeszukać wraku maszyny, by zebrać cenne części. Potem ruszaj po zawalonym fragmencie muru na trybuny.

Musisz dobiec do sali tronowej, po drodze nie musisz z nikim walczyć. Na miejscu zacznie się scenka. Po niej musisz tylko zejść otwartym włazem (5) na dół i podejść do konsoli, by zgrać ETER.

To wszystko. Teraz tylko porozmawiaj z Dekką. Zacznie się kolejna scenka. Po niej musisz tylko wrócić do bazy, żeby porozmawiać z GAIĄ, a misja się zakończy.

Następnie: Horizon Forbidden West - Kolebka Ech

Spis treści: Horizon Forbidden West - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Horizon Forbidden West - Pęknięte niebo

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze