Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Forbidden West Complete może być pierwszą grą na PS5 na dwóch płytach

Pakiet zajmie sporo miejsca na dysku.

Według opublikowanych w internecie przedpremierowych zdjęć pudełka z Horizon Forbidden West Complete Edition - pakietu zawierającego podstawową wersję gry - dodatek Burning Shores - będzie to pierwsza gra na PS5 wydana aż na dwóch płytach. Ponadto dowiedzieliśmy się, ile miejsca na dysku miałaby zajmować produkcja.

Zdjęcia udostępnił w mediach społecznościowych profil Does it play, zajmujący się katalogowaniem gier, w które można zagrać bez dostępu do internetu. Jak się okazuje, gra będzie wymagała co najmniej 121 gigabajtów wolnego miejsca na dysku konsoli do instalacji plików. Biorąc pod uwagę, że konsola obsługuje płyty o maksymalnej pojemności 100 GB, to użycie dwóch nośników wydaje się konieczne, aby gracze nie musieli pobierać części gry przez internet.

Jak zauważyli w komentarzach do posta niektórzy internauci, wcześniej na dwóch płytach pojawił się pakiet Nioh Collection, jednak w tym wypadku każda płyta zawierała inną grę - odpowiednio remaster pierwszej i drugiej odsłony serii. Profil Does it play zapowiedział, że postara się zdobyć fizyczną kopię Horizon Forbidden West Complete Edition, aby potwierdzić wyciek.

Przypomnijmy, że tytuł zadebiutuje już jutro na konsolach PlayStation 5, natomiast na komputerach (poprzez Steam i Epic Games Store) pojawi się dopiero w przyszłym roku. Cenę zestawu w Europie wyceniono na 69,99 euro (ok. 322 zł). Oprócz wspomnianej bazowej wersji gry i dodatku, kupujący otrzymają także dostęp do cyfrowych bonusów, w tym ścieżki dźwiękowej, artbooka, oficjalnego komiksu oraz przedmiotów do wykorzystania w grze.

Warto zauważyć, że według wcześniejszych zapowiedzi Sqare Enix, Final Fantasy 7 Rebirth - którego premiera planowana jest na luty przyszłego roku - także trafi do sprzedaży z dwiema płytami w pudełku. Być może w najbliższych latach doczekamy się większej liczby gier, które będą wymagały kilku nośników - ostatni raz tego typu przypadki widzieliśmy w przypadku niektórych tytułów na Xboxa 360.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Horizon Forbbiden West

PS4, PS5, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Content Editor

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.
Komentarze