Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze Warzone otrzymują specjalną tarczę, gdy gra wykryje oszusta

Chwilowa nieśmiertelność.

Jednym z rozwiązań wprowadzonych do Call of Duty Warzone w ramach systemu Ricochet jest specjalna tarcza, oferująca graczom nieśmiertelność w starciu z oszustami.

Twórcy wyjaśniają na oficjalnym blogu, że po wykryciu cheatera gra nie wręcza od razu bana, lecz chroni uczciwe osoby na serwerze rozwiązaniem o nazwie Damage Shield.

„Gdy serwer wykryje, że oszust modyfikuje grę w czasie rzeczywistym, wyłącza takiej osobie możliwość zadawania krytycznych obrażeń - opisują deweloperzy popularnej strzelanki.

„To zabezpieczenie sprawia, że cheater jest narażony na ataki prawdziwych graczy, podczas gdy Ricochet zbiera informacje na temat jego systemu” - dodano.

Deweloperzy dodają, że śledzą wszystkie przypadki uruchamiania tarczy, by niemożliwe było przyznanie jej „losowo lub przypadkowo, bez względu na poziom umiejętności”.

Jak już wspominaliśmy, twórcy w opisywanym komunikacie przyznali także, że choć oszustów w Warzone jest obecnie „mniej niż kiedykolwiek”, to w ostatnich tygodniach znów zaczęła wzrastać, a walka z oprogramowaniem co cheatowania to bitwa, która nigdy się nie kończy.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze