Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

God of War Ragnarok - co robić po zakończeniu fabuły

Przygód ciąg dalszy.

Chociaż samo ukończenie wątku fabularnego God of War Ragnarok jest wielką przygodą, to gra nie posiada „definitywnego” zakończenia.

Nie znajdziemy tu znanego z innych produkcji „punktu bez powrotu”, a zamiast tego po ukończeniu fabuły możemy dalej kontynuować zabawę na jeszcze kilka sposobów. Poniżej znajdziecie propozycje, co robić w grze po ragnaroku.


Ukończ misje, które odblokowują się po finale

Zgadza się, po zakończeniu wszystkich misji głównych otrzymujemy dostęp do nowych zadań i wyzwań, które dopiero teraz pojawią się na mapie. Można to potraktować jako mały bonus dla najbardziej wytrwałych graczy.

Przed rozpoczęciem eksploracji świata warto wrócić do domu Sindriego i porozmawiać z Ratatoskriem, który da nam dodatkowe nasiona drzewa światów. Dzięki temu odblokujemy jeszcze więcej opcji szybkiej podróży.


Dokończ pominięte zadania poboczne

W grze żadne zadanie poboczne się nie „przedawnia” i możemy do niego wrócić nawet po obejrzeniu napisów końcowych. Warto zatem przejść się po światach gry i zobaczyć, czy czegoś nie pominęliśmy.


Zdobądź wszystkie znajdźki i sekrety

Podobnie jak wiele gier z otwartym światem, w God of War Ragnarok znajdziemy masę znajdziek i sekretów, które twórcy skrzętnie ukryli w zakamarkach odwiedzonych krain. Możemy poszukać artefaktów, spróbować otworzyć pominięte skrzynie, poznać wszystkie skrawki wiedzy o świecie i nie tylko.


Zdobądź wszystkie trofea

Niezależnie od tego, czy jesteśmy wytrwałymi „łowcami platyn”, czy też wykonywanie dodatkowych osiągnięć nigdy nas nie interesowało, to ta odsłona przygód Kratosa jest bardzo przyjemną pozycją do „maksowania”.

Rozgrywa jest w pełni liniowa, a żadnego trofeum nie da się „przegapić”. Możemy ukończyć grę na 100 procent podczas jednego podejścia do kampanii, nawet jeśli już skończyliśmy wątek fabularny - nie musimy zaczynać gry od nowa. Jeśli nigdy nie zdobyliśmy Platynowego Trofeum, to jest to świetna okazja, aby zmienić ten stan rzeczy.


Odwiedź Jotunheim

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, Ratatoskr da nam po ukończeniu fabuły nowe nasiona Drzewa Światów. Dzięki temu Kratos może powrócić do Jotunheimu i przejść się po lokacjach, które wcześniej zwiedzał Atreus. Warto przespacerować się po świecie Gigantów i posłuchać unikalnych dialogów, które przygotowali twórcy.


Zwiedzaj świat gry

Jeśli wciąż mało nam towarzystwa ulubionych postaci, to warto po zakończeniu fabuły po prostu przespacerować się po wcześciej odwiedzonych lokacjach. Możemy usłyszeć wiele nowych, ciekawych dialogów oraz być może natrafimy na wcześniej przegapione ciekawostki. Przyjdzie nam też spotkać inne postacie znane z fabuły - często w niespodziewanych miejscach - i dowiedzieć się, jak radzą sobie w nowej rzeczywistości.

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze