Skip to main content

God of War Ragnarok - Broń swojego męstwa

Kratos pokonuje Gna - najsilniejszego bossa w grze.

Broń swoje męstwo to zadanie poboczne w grze God of War Ragnarok, gdzie Kratos odnajduje i pokonuje Gna - najsilniejszego bossa w grze. To zadanie staje się dostępne dopiero po ukończeniu wątku fabularnego.


Na tej stronie:


Jak dotrzeć do Gna

 • Uwaga: królowa Walkirii faktycznie jest najsilniejszym bossem w grze, a walka będzie niezwykle wymagająca, nawet dla osób grających na najniższym poziomie trudności. Zanim podejdziemy do wyzwania, należy się upewnić, że mamy wszystkie elementy ekwipunku rozwinięte do dziewiątego poziomu oraz wykupione wszystkie umiejętności.
 • Gna znajdziemy w Muspelheimie w okolicy Tygla. Aby się tam dostać, najpierw musimy znaleźć dwie części Nasiona Muspelheimu.
 • Po wyjściu z magicznej bramy idziemy przed siebie, zeskakujemy na półkę skalną poniżej, mijamy krasnoludzki sklep i zeskakujemy jeszcze niżej. Stojąc obok skrzyni Norn odwracamy się w prawo i idziemy w stronę szczeliny między skałami. Przechodzimy na drugą stronę.
 • Podchodzimy do krawędzi i na ostrzach zjeżdżamy niżej. Teraz przeskakujemy po kolejnych skałach w taki sposób, aby dostać się na półkę skalną po przeciwnej stronie przepaści.
 • Po dotarciu na miejsce podnieść leżący przy ognisku dziennik, a pojawi się Gna. Wojowniczka jednak nie zaatakuje nas pierwsza. Jeśli czujemy, że nie jesteśmy jeszcze gotowi na walkę, to zawsze możemy się wycofać i wrócić w to miejsce później.
 • Warto pod tym względem posłuchać naszych towarzyszy - jeśli Freja i Mimir uważają, że powinniśmy bardziej się podszkolić przed walką, to najczęściej ich uwaga jest słuszna. Bez odpowiednio rozwiniętego ekwipunku nie będziemy mogli zadać Walkirii żadnych obrażeń, a ona zabije nas jednym lub dwoma ciosami.

Gna - walka, jak pokonać

Przede wszystkim - jeszcze raz powinniśmy się upewnić, że jesteśmy gotowi na walkę. Warto przed zaatakowaniem przeciwniczki wykonać ręczny zapis gry. Należy zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do innych bossów, w walce z Gna ciężko jest wyuczyć się jej kombinacji ciosów.

Wojowniczka atakuje zaciekle i nieprzewidywalnie. Zdarza się, że początek znajomego ataku okazuje się zupełnie innym ruchem. Ponieważ każde starcie może przebiegać diametralnie różnie, poniżej zamieszczamy jedynie ogólne porady.

Jeśli nie dajemy sobie rady, warto rozważyć przełączenie postaci na inny zestaw umiejętności, takich jak silne i szybkie runiczne ataki, czy rynsztunek wzmacniający inne statystyki bohatera.

 • Gna dzieli część ataków z Hrist i Mist - walkiriami, które zaatakowały Kratosa podczas przygotowań do Ragnaroku - jednak atakuje znacznie silniej i częściej. Przykładowo - kiedy zamachnie się skrzydłem, to po chwili zacznie wirować, zadając Kratosowi spore obrażenia, jeśli się w porę nie odsunie.
 • W przeciwieństwie do innych bossów w grze, Gna posiada kilka różnych ataków z czerwonym okręgiem, które są niemożliwe do zablokowania. Może rzucać w nas sztyletami, zaatakować ciosem skrzydłem, seriami naprowadzających pocisków lub wzlatywać w powietrze, po chwili z impetem spadając na ziemię. Nie pozostaje nam nic innego, jak wykonywać ciągłe uniki.
 • Zwróćmy uwagę, że Gna korzysta z ataków nastrojonych runicznie (zielone) oraz efektów pieczęci (różowe). W takim wypadku należy szybko rozkazać Freji wypuścić odpowiednią strzałę, co powstrzyma atak.
 • Warto wykorzystywać momenty, gdy ładuje bardzo silny atak i jesteśmy w stanie ogłuszyć ją tarczą (dwa niebieskie okręgi), co da nam możliwość wyprowadzenia silnej serii ciosów.
 • Należy też strategicznie korzystać ze spartańskiego szału. Męstwo pomoże nam odzyskać trochę zdrowia, a pozostałe tryby zadadzą sporo obrażeń, albo pozwolą ogłuszyć walkirię i odsłonić na silniejsze ciosy. Walkę, tak jak inne starcia, kończymy standardowo finisherem.

Następnie: God of War Ragnarok - Próby ognia

Spis treści: God of War Ragnarok - Poradnik, Solucja

Poprzednio: God of War Ragnarok - Ostatnie szczątki Asgardu

Zobacz także