Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - talizmany: jak zdobywać i mieć więcej, rodzaje

Wszystko o złotych i mniejszych amuletach.

Talizmany w Ghost of Tsushima to przedmioty, które zapewniają pasywne zdolności - np. leczą po zabiciu wroga czy pomagają w skradaniu. Gracz może mieć aż sześć miejsc na te amulety, przy czym są one podzielone na dwa rodzaje.

Zacznijmy od ekranu, na którym przeglądamy i wybieramy dostępne amulety. Naciśnij Options na kontrolerze, wejdź do zakładki Sprzęt, a potem w kafelek Stalowe ostrza Sakaiów (1).

Znajdziesz tu spis przypisanych do postaci amuletów. Miejsc na talizmany może być maksymalnie sześć, przy czym początkowo będziesz ich miał mniej. Sposób na zdobycie większej liczby slotów opisujemy poniżej.

Talizmany dzielą się na dwa rodzaje:

  • Złote (2) - w grze bez żadnego dopisku, nazwane po prostu „talizmanami”. Są znacznie silniejsze i zapewniają mocniejsze bonusy. Możesz je przypisać tylko do dwóch pierwszych miejsc
  • Srebrne (3) - w grze nazwane „mniejszymi talizmanami”. Są słabsze, a przypisujesz je tylko do miejsc 3-6

Aby wymienić talizman lub przypisać go do wybranego miejsca, po prostu naciśnij X, a przejdziesz do spisu wszystkich posiadanych talizmanów (4). Dokładnie czytaj ich opisy (5) po prawej stronie.

Warto wiedzieć, że wszystkie talizmany dzielą się jeszcze na kategorie: obrony, walki w zwarciu, walki z dystansu, skradania się i pomyślności. Jest to jednak mniej ważne, warto po prostu zapoznać się z ich działaniem i wybrać najlepsze dla siebie.


Zdobywanie nowych talizmanów w Ghost of Tsushima

Są dwie metody zdobywania talizmanów:

  • Branie udziału w misjach pobocznych - mniejsze talizmany
  • Odwiedzanie kapliczek Shinto - złote talizmany

Przed rozpoczęciem misji pobocznej możesz zobaczyć, jaki amulet za nią dostaniesz, najeżdżając na ikonę na mapie i sprawdzając nagrody.

Jeśli chodzi o kapliczki Shinto, to miejsca poukrywane zazwyczaj w bardzo wysokich lokacjach, do których trzeba się najpierw dostać. Zachęcamy do skorzystania z naszego spisu wszystkich kapliczek Shinto.


Więcej miejsc na talizmany

Ze zwiększaniem liczby slotów na amulety jest związany drugi rodzaj kapliczek - Inari, czyli lisie nory.

Po znalezieniu kapliczki inari zobaczysz na ekranie, ile jeszcze musisz ich odwiedzić, by odblokować nowe miejsce na amulet. Jeżeli odblokujesz nowe miejsce, również zostaniesz o tym poinformowany.

Gdy uzyskasz już sześć miejsc na amulety, dalej możesz odwiedzać kapliczki Inari - za co otrzymasz specjalne amulety Inari.

Następnie: Ghost of Tsushima - płatnerka: ulepszanie zbroi i ubrania

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - zmiana pogody, granie na flecie

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze