Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost of Tsushima - kunai, klejąca bomba i bomba dymna

Jak walczyć i gdzie zdobyć.

Kunai, klejąca bomba i bomba dymna to przydatne narzędzia w Ghost of Tsushima, które należą do kategorii broni Ducha. Na tej stronie dowiesz się, jak je zdobyć oraz wykorzystywać w walce.

Zacznijmy od sposobu zdobycia. Jako że wymienione gadżety to bronie Ducha, odblokujesz je w menu wyboru nowej broni po osiągnięciu nowego poziomu postaci.

Zapoznaj się z poniższymi opisami i zdecyduj, która broń będzie dla ciebie najlepsza.


Kunai

Kombinacja: R2 + strzałka w lewo

Jak zdobyć? Wybierz ten gadżet po osiągnięciu nowego poziomu postaci

Miotane ostrza, które oszałamiają trafionych wrogów, czyniąc ich podatnymi na wykończenie. Po naciśnięciu R1, Jin sam namierza najbliższych przeciwników i trafia ich bronią.

Kunai świetnie sprawdza się do techniki tzw. „cancelowania”, znanej z gier multiplayer. Jako że trafienie kunaiem anuluje rozpoczęty przez przeciwnika atak, możesz je stosować do kontynuowania ataku nawet, kiedy wróg planuje wykonanie mocnego ciosu.

W sekcji Techniki możesz kupić dwa ulepszenia do kunaiów (1). Pierwsze zwiększa liczbę rzucanych ostrzy do trzech, a drugie dwukrotnie zwiększa obrażenia.


Klejąca bomba

Kombinacja: R2 + strzałka w górę

Jak zdobyć? Wybierz ten gadżet po osiągnięciu nowego poziomu postaci

Rzucany w pojedynczego przeciwnika ładunek wybuchowy, powodujący oszołomienie lub nawet natychmiast eliminujący cel.

Bomba jest tak skuteczna, dlatego że jest niezwykle szybka i nie wymaga dokładnego celowania.

To jedna z najlepszych i najprzydatniejszych broni Jina, więc zalecamy wykupić wszystkie ulepszenia do klejącej bomby (2). Pierwsze sprawia, że efekt eksplozji nie działa na bohatera, a drugi zapewnia, że trafiony wróg zginie, dodatkowo zwiększając obszarowe obrażenia bomby.


Bomba dymna

Kombinacja: R2 + strzałka w dół

Jak zdobyć? Wybierz ten gadżet po osiągnięciu nowego poziomu postaci

Po naciśnięciu R1, Jin rzuca pod nogi bombę, która rozprzestrzenia dym, dzięki któremu wrogowie tracą bohatera z pola widzenia.

Świetnie sprawdza się do ucieczki w podbramkowych sytuacjach, ale też jako narzędzie ofensywne. Po jej użyciu wszyscy przeciwnicy wokół są bowiem oszołomieni i możesz ich wykończyć, naciskając kwadrat - tak jakbyś się skradał. Przy rozwiniętym sztylecie tanto pozwala to pozbyć się nawet trzech celów.

Jeśli często korzystasz z bomby dymnej, warto wykupić do niej ulepszenia (3). Pierwsze sprawia, że wrogowie zostają oślepieni, a drugie leczy Jina po użyciu bomby - efekt nie jest jednak oszałamiający.

Następnie: Ghost of Tsushima - dzwonek wietrzny, petarda, bomba prochowa

Spis treści: Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Ghost of Tsushima - krótki i długi łuk, strzały płonące, ciężkie, wybuchowe

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze