Skip to main content

„Oczekiwanie dobiega końca”. Nadchodzą wieści o Assassin’s Creed Origins

Next-genowy patch w drodze?

Ubisoft podgrzewa atmosferę, sugerując, że nadchodzą wieści o wydanym w 2017 roku Assassin’s Creed Origins. Wiele wskazuje na to, że chodzi o patch, który do wersji PS5 i Xbox Series X/S doda opcję zabawy w 60 klatkach na sekundę.

Na oficjalnym profilu cyklu w serwisie Twitter opublikowano wpis z animacją z udziałem Bayeka, czyli głównego bohatera egipskiej odsłony serii. Jest też cytat z postaci („Śpię? Nie. Tylko czekam”), któremu towarzyszy stwierdzenie: „Oczekiwanie dobiega końca”.

Nie ulega wątpliwości, że wspomnianą wiadomością Ubisoft wskazuje, że do produkcji zmierzają nowości. Nie jest jednak jasne, jakie dokładnie niespodzianki przygotowuje francuski wydawca, choć możemy się domyślać.

Kilka tygodni temu pojawiły się bowiem niepotwierdzone informacje, z których wynika, że Assassin’s Creed Origins otrzyma patch, wprowadzający na nowych konsolach opcję rozgrywki w 60 FPS. Szczegóły o aktualizacji pochodzą ponoć z serwerów Sony.

Wieści dotyczyły przede wszystkim łatki przeznaczonej dla PlayStation 5, ale można założyć, że podobna zawita również na konkurencyjne Xbox Series X/S.

Tajemniczy wpis Ubisoftu może także dotyczyć planów udostępnienia Assassin’s Creed Origins w abonamencie Xbox Game Pass. Produkcja powinna trafić do oferty subskrypcji 7 czerwca, a niewykluczone też, że tego właśnie dnia ukaże się wspomniany patch.

Zobacz także