Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Horizon 5 - tablice PD (XP) i szybkiej podróży

Do czego służą tablice premiowe.

Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o tablicach premiowych, czyli PD (XP) i szybkiej podróży. Są to pewnego rodzaju aktywności dodatkowe w Forza Horizon 5 polegającej na szukaniu znajdziek, jakimi są właśnie wspomniane tablice.


Tablice w Forza Horizon 5 - rodzaje

Z pewnością zwróciłaś/eś uwagę, że na mapie gry widnieją małe, fioletowe (1) ikony z błyskawicą i napisem XP (PD), które po odkryciu zamieniają się w szare (2). Są to tablice, których warto poszukać, gdyż:

  • te z napisem XP (PD) (3) przynoszą punkty doświadczenia (w poradniku posługujemy się dwoma nazwami - XP i PD - gdyż na mapie widnieje oznaczenie XP, ale w polskiej wersji językowej te tablice nazywają się tablicami punktów doświadczenia, czyli PD);
  • te z ikoną błyskawicy (4) odblokowują możliwość szybkiej podroży, ale zanim będziesz mógł/a korzystać z tej możliwości, musisz zakupić dom Buenas Vistas - więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Forza Horizon 5 - szybka podróż: jak korzystać;
  • wszystkie tablice wpływają na punkty wyróżnień - niszczenie kolejnych tablic zapewni odpowiedni przyrost tychże punktów.

W świecie gry tablice PD i szybkiej podróży wyglądają bardzo podobnie. Na tych, na których widnieją różne wartości (np. 1000), to tablice PD. Natomiast na tych, na których widnieje napis FAST TRAVEL, odpowiedzialne są za szybką podróż.


Tablice PD i szybkiej podróży - jak niszczyć i szukać

Aby „zebrać” tablice, należy je odszukać i zniszczyć. Wystarczy w nie uderzyć, a na ekranie pojawi się stosowny komunikat (5).

Ikony tablic pojawią się na mapie, gdy przejdziesz obok nich. Należy więc odkrywać nowe obszary i drogi, by ujawnić ich położenie. Co więcej, gdy ukończysz ekspedycję związaną z nowym rozdziałem przygody Horizon, na mapie - na obszarze wokół nowych zawodów - pojawią się też nowe tablice premiowe. Możesz też zakupić za prawdziwe pieniądze mapę skarbów (6) z poziomu mapy gry.

Spis treści: Forza Horizon 5 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Forza Horizon 5 - domy: lokalizacja, lista, jak odkrywać

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze