Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 - Ognista jaszczurka, walka z bossem

Kontry na ataki.

Ognista jaszczurka to jeden z bossów, który stanie ci na drodze w Final Fantasy 16. Poniżej podpowiemy ci, jaką taktykę walki obrać w przypadku tego bossa, by przetrwać.

Aby skutecznie walczyć z jaszczurką, musisz nauczyć się kontrować jej podstawowy atak wręcz, który będzie stosowała często. Kiedy staje na tylnych łapach i podnosi ciało (ale bez podniesienia łapy - to ważne), to wykona atak na drugie tempo, a nie pierwsze. Najpierw opadnie na przednie łapy, a potem, po krótkiej chwili, wyrzuci łeb do przodu - i dopiero gdy atakuje głową musisz wykonać unik. Jeśli dasz się nabrać i zrobisz unik za wcześnie, zapewne otrzymasz obrażenia.

Ten cios łatwo pomylić z innym atakiem jaszczurki. Gdy boss podnosi jedną łapę wysoko, to wykona cios na pierwsze tempo, czyli unik musisz zrobić, kiedy łapa opada.

Atak Kadzidło raczej nie powinien ci sprawić problemów. Jaszczurka pokryje się ogniem, a następnie wykona trzy uderzenia w ziemię - przed każdym musisz zrobić unik. Jest jeszcze Ognista Woda - należy „przeniknąć” przez ognisty promień za pomocą uniku.

Pobudzenie to mocny atak, który jaszczurka wykona, gdy straci nieco życia. Rozpocznie od dwóch ognistych promieni: najpierw pionowego, potem poziomego (ten drugi wymaga idealnego uniku, „przeniknięcia”). Potem spróbuje uderzyć cię łapą, a jeśli jej się to uda, wykona potężne combo w powietrzu. Atak łapą wykonywany jest na pierwsze tempo - postaraj się go uniknąć.

Warto jeszcze wspomnieć, że jeśli planujesz trzymać się z tyłu bossa, to może cię on zaskoczyć atakiem ogonem. Oprócz tego żaden atak cię już nie zaskoczy. Powodzenia w walce!

Następnie: Final Fantasy 16 - Płynny płomień, walka z bossem

Spis treści: Final Fantasy 16 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Final Fantasy 16 - Morbol akasz, walka z bossem

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Final Fantasy 16

PS5

Related topics
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze