Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 na PC jest już w późnej fazie prac. Przed premierą zagramy w demo

Wieści od Square Enix.

Produkcja Final Fantasy 16 w wydaniu na PC idzie w bardzo dobrym kierunku. Przedstawiciel Square Enix zdradził w wywiadzie, że jeśli chodzi o postęp prac, zespół znajduje się w ostatniej fazie optymalizacji.

Obecnie zajmujemy się końcowym etapem optymalizacji” - ujawnił Naoki Yoshida, producent Final Fantasy 16, w rozmowie z Game Informer. „To, kiedy będziemy mogli wydać grę na PC, będzie zależeć od wymagań systemowych i specyfikacji sprzętu graczy. Staramy się więc to ustalić. Oczywiście [wymagania - dop. red] będą dosyć wysokie”.

Takie sformułowanie pozwala podejrzewać, że deweloperzy pokonali już większość wyzwań związanych z przeniesieniem gry z PlayStation 5 i powoli przygotowują się do zapowiedzi nowego wydania. „Jeśli chodzi o to, kiedy ukaże się gra lub oficjalna zapowiedź, musimy poprosić o jeszcze trochę czasu” - dodał Yoshida.

Zobacz na YouTube

Pozostając w sferze dobrych wieści, producent dodał, że jeszcze przed premierą Final Fantasy 16 na PC powinniśmy otrzymać wersję demonstracyjną, zapewne oferującą ten sam fragment rozgrywki, co demo z PlayStation 5.

Dodam raz jeszcze: nie możemy mówić o zbyt wielu szczegółach. Jeśli chodzi o datę premiery - myślę, że za jakiś czas będzie lepszy moment, aby ją ogłosić. Jedno jest pewne: nie będzie to zbyt odległa przyszłość. Nie będzie to rok, nie będą to dwa lata, lecz krótszy okres, więc bądźcie czujni” - czytamy dalej.

Final Fantasy 16 to pod wieloma względami rewolucyjna odsłona cyklu, która zadebiutowała w czerwcu zeszłego roku. Twórcy odeszli od korzeni turowego systemu walki i postawili na setting „europejskiego” średniowiecznego fantasy. Nie sposób nie wspomnieć, że to pierwsza odsłona cyklu, która doczekała się polskich napisów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Final Fantasy XVI

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze