Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 na PC już powstaje. Będą też dwa płatne DLC

Szereg nowych informacji.

Producent Final Fantasy 16 - Naoki Yoshida - zaoferował szereg wieści dla miłośników produkcji. Deweloper potwierdził, że trwają obecnie prace nad konwersją PC, a w planach są też płatne DLC.

Co więcej, już dzisiaj na PlayStation 5 trafiła darmowa aktualizacja. Składa się z dwóch kluczowych elementów: pierwszy to „skiny” na bronie. W praktyce mowa o systemie transmogryfikacji, a więc możliwości zmiany wyglądu broni na dowolny inny element arsenału, z zachowaniem statystyk tej pierwszej.

Druga część łatki to alternatywne stroje dla szeregu postaci, takich jak Clive, Jill, piesek Torgal, Ambrosia oraz dla pewnej osoby, której imię mogłoby być spoilerem (ale Yoshida wypowiada je wprost, więc warto zachować ostrożność, jeśli oglądamy poniżej wideo).

- Jedną rzeczą, którą słyszymy szczególnie często, jest chęć głębszego poznania historii Valisthei i spędzenia więcej czasu wśród mieszkańców tego świata - dodaje producent. - Aby to umożliwić, zespół deweloperski rozpoczął prace nad dwoma płatnymi rozszerzeniami DLC.

- Na koniec, choć Final Fantasy 16 ukazało się wyłącznie na PlayStation 5, to wiemy, że wielu z was dopytuje o wersję PC - zakończył Yoshida. - Pozwólcie mi więc wykorzystać okazję, by oficjalnie ogłosić, że taka konwersja obecnie powstaje.

To wszystkie szczegóły. Producent dodał jedynie, że ma nadzieję, iż konkretami na temat dodatków oraz portu na komputery osobiste będzie mógł podzielić się jeszcze przed końcem roku. To wydaje się sugerować, że na premiery trzeba będzie poczekać już do 2024 r.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Final Fantasy XVI

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze