Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 16 z pierwszym fabularnym DLC. Na kolejne jeszcze poczekamy

Echa Upadłych już dostępne.

Square Enix potwierdziło podczas The Game Awards 2023, że Final Fantasy 16 otrzyma dwa płatne dodatki fabularne. Jedno jest już dostępne do kupienia, a drugie trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

W katalogu PlayStation Store pojawiło się już pierwsze DLC o nazwie Echa Upadłych, oferujące nowy wątek fabularny oraz zestaw misji i wyposażenia. Akcja rozszerzenia rozgrywa się przed finałem podstawowej kampanii. Dostęp do zawartości otrzymamy po odblokowaniu Genezy na mapie świata i ukończeniu misji „Dla chcącego…” oraz „Nic cenniejszego”.

Słońce zachodzi nad Valistheą, a na czarnym rynku pojawiają się dziwne, mroczne kryształy. Czyżby były złowrogim owocem uśpionego Matczynego Kryształu, o którego istnieniu nikt dotąd nie wiedział?” - głosi opis dodatku.

Poszukując odpowiedzi, Clive i jego towarzysze napotykają grupę podejrzanych handlarzy. Podążając ich tropem, docierają do opuszczonej wieży Upadłych zwanej Iglicą Mędrców, w której wnętrzu kryją się straszliwe sekrety…” - czytamy dalej. Rozszerzenie wyceniono na 45 złotych.

Jak już wspomniano, drugi dodatek - o nazwie „The Rising Tide” (polska nazwa nie jest jeszcze znana) - ma ukazać się wiosną przyszłego roku. Twórcy obiecują jeszcze więcej zawartości, w tym nowego Eikona - Lewiatana.

Drugie DLC będzie opowieścią o Lewiatanie, który jest tylko wspomniany z nazwy w głównej grze. Będzie zawierało zadania poboczne, które szczegółowo wyjaśnią powód, dlaczego ten Eikon nie pojawił się w grze do tej pory” - czytamy w ogłoszeniu.

Przypomnijmy, że w Final Fantasy 16 zagramy aktualnie wyłącznie na PlayStation 5. Prace nad wersją PC trwają już od dłuższego czasu, ale na efekty trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Konkretna data premiery nie została jeszcze potwierdzona.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Final Fantasy XVI

PS5

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze